10 nejpodivnějších kanadských zákonů: Pozor na výšku sněhuláka i vody ve vaně. A v neděli bez zmrzliny! | Reflex.cz
nahoru

10 nejpodivnějších kanadských zákonů: Pozor na výšku sněhuláka i vody ve vaně. A v neděli bez zmrzliny!

 • Jakub Němec 7. března 2019 • 13:20
  10 nejpodivnějších kanadských zákonů: Pozor na výšku sněhuláka i vody ve vaně. A v neděli bez zmrzliny!
  Tohle by vám na předměstí Toronta neprošlo.
  • foto: 
  istock.com

  V Kanadě se do křížku se zákonem můžete dostat snadněji, než by vás napadlo, a za činy, o nichž jste si doposud mysleli, že jsou zcela nevinné. Stačí třeba to, že váš papoušek bude mluvit příliš nahlas nebo že si při natírání garážových vrat vyberete špatnou barvu. Nevěříte? Tak si o deseti nejbizarnějších zákonech, které regulují život Kanaďanů, přečtěte více.


 • Legálně se utopit ve vaně není jen tak

  Zákonodárci v distriktu Etobicoke na předměstí Toronta hodně dbají na bezpečnost domácí hygieny. Možná až příliš. Nechcete-li se ocitnout za hranou místních zákonů, nenapouštějte vodu do vany do výšky přesahující 9 centimetrů. Dodržovat takový zákon má svá pro i proti: Sice se asi moc nevykoupete, ale rozhodně se neutopíte.

  Foto 

  Těžký Gustav: Největší válečné dělo v dějinách sestrojili nacisté, jeho děsivá síla ale…


 • Sněhuláci si nebudou vyskakovat

  Výška vody ve vaně není jediná výška, na kterou si v Kanadě musíte dávat pozor. V malém městečku Souris na Ostrově prince Edwarda nesmíte postavit sněhuláka vyššího než 76 centimetrů. Jinak vám hrozí, že půjdete za katr. Vy i sněhulák. Ještěže v Sourisu žije jen něco málo přes tisíc lidí.

  Foto 

  Vejce, prostě jen vejce aneb Jak získat 30 milionů lajků a se stát rekordmanem Instagramu


 • Zahradnická diktatura

  Že je tráva na vaší zahradě vaše a nikomu jinému do ní nic není? V Londýně (to město se tak opravdu jmenuje a má bezmála půl milionu obyvatel) v provincii Ontario to funguje jinak. Pokud si necháte vyrůst delší než dvaceticentimetrový trávník, pošle k vám město zahradníka, který ji poseká. Což zní skvěle. Horší už je, že pár dní po zahradníkovi vám poštou dorazí i účet za jeho služby.

  Foto 

  Co do nás hustí reklamy: Poctivost nade vše
  Jakub Němec 18. ledna 2019 • 16:11

  Co do nás hustí reklamy: Poctivost nade vše


 • Vylezeme na strom? Ne, radši na stožár

  Dětství malých Kanaďanů žijících ve městě Oshawa (160 tisíc obyvatel) bylo zřejmě zcela ochuzené o lezení na stromy. Pokud se tedy už zamlada nepustili na šikmou dráhu kriminálníků. Podle místní vyhlášky nejen že je na stromy zakázáno lézt, nepřípustné je na ně také „zavěšovat nebo pokládat jakékoli objekty“.

  Foto 

  Mary Austinová: Byla mojí jedinou a opravdovou láskou, říkal o této ženě Freddie Mercury


 • Ztlumte si toho papouška!

  Slušně a spořádaně se v obci Oak Bay musíte chovat nejen vy, ale i váš papoušek. Pokud by opeřenec mluvil příliš hlasitě, hrozí vám pokuta ve výši 100 kanadských dolarů, tedy zhruba 1700 korun.

  Foto 

  Marihuanou k medaili cti: Americký seržant vykouřil jointa a odrazil dvě vlny vojáků …


 • Čtyřlístek si na výlet do Kanady neberte

  V celé Kanadě platí další bizarní zákon, který zřejmě vznikl s cílem ochránit křehké duše mladých čtenářů. Podle stále platného zákona ze čtyřicátých let je nelegální vlastnit, publikovat nebo prodávat komiksové knihy, které zobrazují nějaký kriminální čin. A takovým sítem by neprošel snad ani Čtyřlístek.

  Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…


 • V neděli se nedělá… zmrzlina

  V ottawské ulici Bank Street se od pondělí do soboty klidně můžete oddávat zmrzlinovým orgiím, nezkoušejte tam ale jíst zmrzlinu v neděli. To byste se se zlou (a s kanadskými zákony) potázali.

  Foto 

  Unikátní barevné fotografie ukazují, jak vypadala Paříž před 100 lety


 • Fialové by se auto mohlo leknout

  Pokud byste si někdy potřebovali zrekonstruovat garáž v předměstí Ottawy jménem Kanata, dávejte si pozor při natírání. Natřít si dveře garáže můžete téměř jakoukoli barvou krom fialové! Za fialová garážová vrata slíznete tučnou pokutu. Tohle navíc není jeden z těch absurdních zákonů, kterým se místní smějí, fialová vrata garáže berou úřady a policisté v Kanatě vážně.

  Foto 

  SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze …


 • Lidi, chovejte se při malování jako lidi

  Ještě dál zašli zákonodárci ve městě Beaconsfield. Tady překročíte zákon tím, že si vymalujete stěny svého bytu nebo domu více než dvěma různými barvami. S tímhle zákonem lze snad i trochu souhlasit, vždyť barvami přeplácané byty jsou minimálně morálním zločinem.

  Foto 

  Příručka moderního fotra: Mateřská škola – místo, kde přežijí jen nejsilnější


 • Dřevěnou nohou v krbu nezatopíš

  Zákonodárci v provincii Alberta mysleli opravdu na všechno. Tamní zákon totiž pod hrozbou přísného trestu výslovně zakazuje někomu zapálit dřevěnou nohu. Tak jen kdyby vás to náhodou napadlo...

  Foto 

  Fotograf jezdí po světě a fotí rudovlásky. Prohlédněte si kouzelné zrzky, jejichž…

Diskuse ke článku

 

Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější