nahoru

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů, nikdo o nich nevěděl

pos6. března 2019 • 14:10
Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů, nikdo o nich nevěděl
foto: Vintag.es

Architekt Carlo Mollino zemřel v roce 1973. Po jeho smrti bylo v jeho pozůstalosti nalezeno obrovské množství ženských aktů. Celkem asi 1200 snímků o kterých do té doby nikdo neměl ani tušení. Proč Mollino vytvořil tyto fotografie se už nejspíš nikdy nedozvíme.

Carlo Mollino se narodil v Turíně v roce 1905, po studiiích začal svou kariéru jako architekt. Navrhl mimo jiné několik domů v Forte dei Marmi, toskánském přímořském letovisku, které si kdysi oblíbil například spisovatel Thomas Mann a mnoho dalších osobností.

Jelikož byl i vášnivým lyžařem, spolupracoval na návrzích horských hotelů a jejich interiérů. V italském lyžařském středisku Cervinia můžete dodnes obdivovat pokoje v hotelu původně pojmenovaném Casa del Sol, v současnosti ho najdete pod názvem Mollino Rooms.

Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie

Kromě architektury se v pozdější době věnoval i designu, jeden z jím navržených stolů byl v roce 2005 vydražen za téměř čtyři miliony dolarů.

Když Mollino v roce 1973 zemřel, byl v jeho pozůstalosti objeven další obor jeho činnosti - ženské akty. Narozdíl od architektury a designu však o této jeho umělecké aktivitě do té doby nikdo nevěděl.

Erotika ve vaši představivosti: Podívejte se na nevinné snímky, které však ukazují…

Na 1200 snímků nahých nebo polonahých žen nafotil v tajnosti a nejspíš již nikdo nazjistí pravý motiv k jejich tvorbě. Zda se jednalo o umělecký záměr, nebo o určitou formu fetišismu, která měla obohatit jeho sexuální život, už asi zůstane navždy tajemstvím.

Ať už byl ale důvod vzniku snímků jakýkoliv, na kráse jim to ani trochu neubírá. Ostatně přesvědčit se můžete v následující galerii:

Unikátní pohlednice: Krásky z různých koutů světa na sto let starých snímích. Podívejte se
Nahá jóga: Černobílá elegance krásného ženského těla. Podívejte se
Nádherné akty z normalizační Prahy: Míšenka Venuše a Maruška v bílých podkolenkách

 

pos
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,570
29,880
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější