Co do nás hustí reklamy: Poctivost nade vše | Reflex.cz
nahoru

Co do nás hustí reklamy: Poctivost nade vše

Jakub Němec20. ledna 2019 • 08:30
Poctivost na nás útočí z billboardů, z televizních obrazovek, ale třeba i z obalů potravin.
Poctivost na nás útočí z billboardů, z televizních obrazovek, ale třeba i z obalů potravin.
• foto: 
profimedia.cz

S poctivostí nejdál dojdeš? Možná… Pokud ovšem nemáte na mysli výraz poctivost v tuzemské reklamní branži. Jeho nadužívanost a velmi často i nesmyslnost jsou pro mne fascinující. Sdělení je jasné jak facka: Ve světě tvůrců tuzemských reklam všichni kradou, šidí a podvádějí. A to nejen všichni živnostníci, jak tvrdí Babiš. Prostě všichni. Poctivost je skutečnou raritou, svatým grálem. Výrobky už nemusejí být kvalitní, inovativní, čerstvé ani čímkoli výjimečné, stačí, že jsou „poctivé“.

Co přesně ona adorovaná poctivost obnáší? U „poctivého výrobce uzenin“ si ještě dovedu představit, že do salámu prostě sype především maso. Dobře vím, že nesype, ale výraz poctivost si s odřenýma ušima uchová pozitivní vyznění. Vysvětlí mi ale někdo, jak mohou „poctivé borůvky padat do poctivého jogurtu“? Mám tomu rozumět tak, že nepoctivé borůvky falšují své příjmy v daňových přiznáních, zatímco nepoctivé jogurty dealují drogy invalidním důchodcům? Z dnešních reklam se dokonce dozvíte, že poctivá může být i chuť. Jen opravdu netuším jak.

Nezbývá než se poctivě zeptat: A co politici, novináři, policisté? Zůstanou ve svém vyjadřování pozadu, nebo se v rámci téhle módní vlny konečně dočkáme nějakých těch poctivých obstrukcí, poctivé korupce a poctivých ublížení na zdraví s následkem smrti?

Jedno je jisté. Kdyby se Standa Gross snažil přiblížit voličům v dnešní době, pustil by chudáka upřímnost k vodě. Kupředu poctivost, zpátky ni krok!

Bez referenda jsme se dosud obešli, neměňme to
Jiří Štefek 18. ledna 2019 • 13:47

Bez referenda jsme se dosud obešli, neměňme to

Šok! Miliardář Henri z reklamy na eurojackpot není miliardář. Dnes už se nedá věřit ani…Klíčová slova: reklama, marketing, slogan, televize, média, hesla


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější