SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze Západu | Reflex.cz
nahoru

SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze Západu

21. ledna 2019 • 16:00
SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze Západu
foto: Vintag

Paul Huf byl ikonický fotograf, který se v padesátých letech 20. století proslavil zejména díky svým portrétům nizozemské královské rodiny. Ve své práci se ale specializoval především na módní reklamní fotografii. V roce 1965 dostal jako první západní fotograf povolení fotografovat modelky v Sovětském svazu.

Paul Huf se narodil v roce 1924 v nizozemském Amsterdamu. Svoji kariéru začal jako fotograf v divadle Comedia Theater. Později pracoval zejména pro módní časopisy Avenue a Margriet. Jeho fotografie byly vyhledávány pro jejich kreativní, inovativní a živý styl, který se lišil od běžného stylu padesátých let. Modelky na jeho snímcích působily přirozenějším a živějším dojmem, než bylo v té době obvyklé.

Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…

V roce 1965 dostal povolení fotografovat módu v tehdejším Sovětském svazu. Stal se tak prvním západním fotografem, který od sovětských úřadů podobné „bumažku“ dostal.

Společně s modelkami Sonjou Bakkerovou a Femke van de Boschovou nafotili sérii snímků, které zobrazují západní módu na Rudém náměstí, před chrámem Vasila Blaženého, ale i například v moskevském Muzeu kosmonautiky.

Před, během a po orgasmu: Erotikou nabité portréty dívek během chvil nejvyšší rozkoše
Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte seKlíčová slova: SSSR, Sovětský svaz, fotogalerie, módaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější