SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze Západu | Reflex.cz
nahoru

SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze Západu

red21. ledna 2019 • 16:00
SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze Západu
foto: Vintag

Paul Huf byl ikonický fotograf, který se v padesátých letech 20. století proslavil zejména díky svým portrétům nizozemské královské rodiny. Ve své práci se ale specializoval především na módní reklamní fotografii. V roce 1965 dostal jako první západní fotograf povolení fotografovat modelky v Sovětském svazu.

Paul Huf se narodil v roce 1924 v nizozemském Amsterdamu. Svoji kariéru začal jako fotograf v divadle Comedia Theater. Později pracoval zejména pro módní časopisy Avenue a Margriet. Jeho fotografie byly vyhledávány pro jejich kreativní, inovativní a živý styl, který se lišil od běžného stylu padesátých let. Modelky na jeho snímcích působily přirozenějším a živějším dojmem, než bylo v té době obvyklé.

Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…

V roce 1965 dostal povolení fotografovat módu v tehdejším Sovětském svazu. Stal se tak prvním západním fotografem, který od sovětských úřadů podobné „bumažku“ dostal.

Společně s modelkami Sonjou Bakkerovou a Femke van de Boschovou nafotili sérii snímků, které zobrazují západní módu na Rudém náměstí, před chrámem Vasila Blaženého, ale i například v moskevském Muzeu kosmonautiky.

Před, během a po orgasmu: Erotikou nabité portréty dívek během chvil nejvyšší rozkoše
Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se

red


Klíčová slova: SSSR, Sovětský svaz, fotogalerie, móda


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější