Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se | Reflex.cz
nahoru

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se

pos22. května 2019 • 14:30
Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se
foto: Flickr

V roce 1941 byla na přímou žádost tehdejšího prezidenta Spojených států založena nezisková společnost United Service Organizations Inc. (zkráceně USO), která měla vojákům na frontě zprostředkovat živá vystoupení hudebníků, tanečnic a komiků.

Během druhé světové války se USO stala „druhým domovem“ pro mnoho amerických vojáků. Byla sice v roce 1947 rozpuštěna, ale poté co se USA angažovaly v korejské válce, byla její činnost v roce 1950 opět obnovena a pokračovala i na přelomu 60. a 70. let minulého století během války ve Vietnamu.

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

V průběhu korejské války byl jednou z hvězd show pro vojáky i bývalý boxer Max Rosenbloom, přezdívaný „Slapsie Maxie“, majitel nočního klubu a příležitostný komik. Hlavní ženskou partnerku mu dělala půvabná blondýnka Gloria Pallová, herečka čekající na svou příležitost v Hollywoodu. Na snímky z jejich představení se podívejte do galerie:

Erotika ve vaši představivosti: Podívejte se na nevinné snímky, které však ukazují…
Krásná, chytrá a smrtící: Sovětská odstřelovačka, která zabila 59 německých vojáků

pos


Klíčová slova: Korea, válka, USA, armáda, fotogalerie


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější