nahoru

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se

pos 28. července 2020 • 14:00
Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se
foto: Flickr

V roce 1941 byla na přímou žádost tehdejšího prezidenta Spojených států založena nezisková společnost United Service Organizations Inc. (zkráceně USO), která měla vojákům na frontě zprostředkovat živá vystoupení hudebníků, tanečnic a komiků.

Během druhé světové války se USO stala „druhým domovem“ pro mnoho amerických vojáků. Byla sice v roce 1947 rozpuštěna, ale poté co se USA angažovaly v korejské válce, byla její činnost v roce 1950 opět obnovena a pokračovala i na přelomu 60. a 70. let minulého století během války ve Vietnamu.

V průběhu korejské války byl jednou z hvězd show pro vojáky i bývalý boxer Max Rosenbloom, přezdívaný „Slapsie Maxie“, majitel nočního klubu a příležitostný komik. Hlavní ženskou partnerku mu dělala půvabná blondýnka Gloria Pallová, herečka čekající na svou příležitost v Hollywoodu. Na snímky z jejich představení se podívejte do galerie:

pos


Klíčová slova: korea, válka, armáda, fotogalerie, USADiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře