Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy neviděli | Reflex.cz
nahoru

Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy neviděli

LeT27. ledna 2019 • 12:30
Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy neviděli
foto: imgur.com

Okamžiky, které se zpravidla vytratí jediným mrknutím oka, se někdy podaří zachytit ve správný čas zmáčknutou spouští fotoaparátu. Stačilo by vyfotit situaci o několik vteřin dříve či později a nebylo by to ono. Síla a emoce jednotlivých snímků, které vám dnes představujeme v galerii, jsou totiž výsledkem zachycení přesně ono jednoho momentu, díky kterým se některé fotografie stávají nezapomenutelnými, nesmrtelnými.

Mnohé z nich však tolik známé nejsou. A pozornost by si rozhodně zasloužily. Právě ty jsme vybrali do našeho přehledu úchvatných, přesto často zapomenutých historických fotografií.

Kde bylo pořízena poslední fotografie Titaniku? Jak vypadala ze vzduchu japonská Hirošima před a po svržení atomové bomby? Co probíhalo v amerických obchodech v den, kdy byla zrušena prohibice?

Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a …

Snímky ale zachycují i obyčejné lidské příběhy - nefalšovanou radost chlapce ze sirotčince, který právě dostal nové boty. Ale také servírku, která si v Miami den po napadení Pearl Harboru na pláž pro jistotu vzala čínskou vlajku, aby si ji lidé nepletli s Japonkou.

To vše zachycují málo známe snímky, které si můžete prohlédnout v galerii:

Hřbitov vlaků: Na tajemném nádraží v Brně chátrají desítky lokomotiv a vagónů
Mladá, krásná a neformální. Objevily se dosud nepublikované snímky lady Diany
Trapné snímky, které neměl nikdo vidět. Prohlédněte si fotky zakázané samotným Hitlerem

LeTVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,200
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější