Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a přirozenost | Reflex.cz
nahoru

Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a přirozenost

Marek Gregor, pos15. března 2019 • 15:30
Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a přirozenost
foto: Flickr / Yigal Ozeri

V New Yorku žijící izraelský malíř Yigal Ozeri zpodobňuje ženy v deštných pralesích, modelky v zasněženém Central Parku nebo třeba izraelskou důstojnici, na niž obdivně hledí skupinka mladých Palestinců. Jeden z nejznámějších světových fotorealistů vedle toho portrétoval členy britské královské rodiny, ale i rodiny několika českých sběratelů.

Když se díváte na tyto malby, stěží uvěříte, že se skutečně nejedná o fotografii. Yigal Ozeri patří ve svém oboru k největším mistrům a jeho fotorealismus je doveden do naprosté dokonalosti.

„Tak jako jiní pracují s politickými postoji, se sexualitou, s násilím a nejrůznějšími pudy, moje obrazy se vracejí k základům, k čistotě pohledu na krásu, která byla v umění přítomna odpradávna,“ říká o svých obrazech izraelský malíř.

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…

Práce na každém obrazu začíná tak, že Ozeri napřed s modelkou stráví až dva týdny a jenom točí film. Podle svých slov nikdy nerežíruje a vše nechává na jejím přirozeném chování. Z filmu poté vybere potřebný záběr, podle kterého výsledné dílo namaluje.

„Z toho jednoho snímku se postupně snažím odstraňovat jednotlivé vrstvy a vytvářet novou realitu, měním barvy, tvary... Snažím se malování navracet intimitu. A emoce, život a svobodu,“ řekl Ozeri v minulosti v rozhovoru pro Reflex. Na jeho dílo se podívejte do galerie:

Obrazy jako fotografie. Malíř udivuje svět titěrnými detaily nahého ženského těla
Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie
Erotika ve vaši představivosti: Podívejte se na nevinné snímky, které však ukazují…

Marek Gregor, posVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější