nahoru

Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a přirozenost

Marek Gregor, pos20. února 2018 • 16:30
Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a přirozenost
foto: Flickr / Yigal Ozeri

V New Yorku žijící izraelský malíř Yigal Ozeri zpodobňuje ženy v deštných pralesích, modelky v zasněženém Central Parku nebo třeba izraelskou důstojnici, na niž obdivně hledí skupinka mladých Palestinců. Jeden z nejznámějších světových fotorealistů vedle toho portrétoval členy britské královské rodiny, ale i rodiny několika českých sběratelů.

Když se díváte na tyto malby, stěží uvěříte, že se skutečně nejedná o fotografii. Yigal Ozeri patří ve svém oboru k největším mistrům a jeho fotorealismus je doveden do naprosté dokonalosti.

„Tak jako jiní pracují s politickými postoji, se sexualitou, s násilím a nejrůznějšími pudy, moje obrazy se vracejí k základům, k čistotě pohledu na krásu, která byla v umění přítomna odpradávna,“ říká o svých obrazech izraelský malíř.

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…

Práce na každém obrazu začíná tak, že Ozeri napřed s modelkou stráví až dva týdny a jenom točí film. Podle svých slov nikdy nerežíruje a vše nechává na jejím přirozeném chování. Z filmu poté vybere potřebný záběr, podle kterého výsledné dílo namaluje.

„Z toho jednoho snímku se postupně snažím odstraňovat jednotlivé vrstvy a vytvářet novou realitu, měním barvy, tvary... Snažím se malování navracet intimitu. A emoce, život a svobodu,“ řekl Ozeri v lednu letošního roku v rozhovoru pro Reflex. Na jeho dílo se podívejte do galerie:

Obrazy Yigala Ozeriho můžete vidět do 28. února v pražském domě SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 4.

Obrazy jako fotografie. Malíř udivuje svět titěrnými detaily nahého ženského těla
Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie
Erotika ve vaši představivosti: Podívejte se na nevinné snímky, které však ukazují…

Marek Gregor, pos
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,770
22,770
28,670
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější