nahoru

Fotograf jezdí po světě a fotí rudovlásky. Prohlédněte si kouzelné zrzky, jejichž snímky pomáhají

Tereza Stonišová18. března 2017 • 11:00
Fotograf jezdí po světě a fotí rudovlásky. Prohlédněte si kouzelné zrzky, jejichž snímky pomáhají
foto: Brian Dowling

Brian Dowling je reklamní fotograf, který pochází se Spojených států. Ze svého rodného Mississipii se však kvůli práci přemístil do Berlína. Tam pracoval jako úspěšný reklamní fotograf. Přesně před rokem se ale rozhodl, že si dá na rok pauzu a začne pracovat na svém vlastním projektu. Zaujaly jej totiž rudovlasé ženy.

Brian začal cestovat a v místech, která navštívil, vyhledával zrzky všeho druhu. Od těch s temně rudými vlasy až po světle zrzavé dívky s jemnými světlými rysy obličeje. Navštívil více než dvacet zemí, z nichž si přinesl na tisíc fotografií. Z nich nakonec vybral 130, které utvořily jeden unikátní projekt.

Průlom ve sportu: Švédský fotbalový klub zakázal svým hráčům na hřišti simulovat

Fotografování rudovlasých dívek navíc nebylo samoúčelné. Svůj projekt, z něhož vznikne dokonce fotokniha, začal Dowling fotit s konkrétním úmyslem: bude sloužit jako pomůcka osvěty o šikaně, jíž jsou často vystaveni právě ti, kdo jsou něčím jiní. Fotograf chtěl ukázat, že i tyto krásné dívky jsou něčím „jiné“ a tím pádem i ony by mohly být obětí šikany. Fotograf tak v podstatě angažovaně cílí na potenciální škůdce, který si může díky Dowlingovým snímkům uvědomit, jak scestné je škatulkování a ostrakizace těch, kteří něčím vynikají či vybočují.

Poslanec ANO Pilný: Babiš zneužívá střet zájmů!
Jiří X. Doležal 17. března 2017 • 15:28

Poslanec ANO Pilný: Babiš zneužívá střet zájmů!

 Klíčová slova: fotogalerie, rudé vlasy, zrzky


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,810
28,750
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější