Mary Austinová: Byla mojí jedinou a opravdovou láskou, říkal o této ženě Freddie Mercury | Reflex.cz
nahoru

Mary Austinová: Byla mojí jedinou a opravdovou láskou, říkal o této ženě Freddie Mercury

pos28. února 2019 • 15:50
Mary Austinová: Byla mojí jedinou a opravdovou láskou, říkal o této ženě Freddie Mercury
foto: vintag.es

Freddie Mercury byl jedinečný zpěvák známý svým energickým vystupováním na koncertech, divokým a nevázaným životem na večírcích. Za extravagantní maskou ale téměř celý svůj život skrýval city k Mary Austinové, jediné osobě, kterou Freddie označil za „lásku svého života“.

Freddie a Mary se poprvé setkali na začátku sedmdesátých let minulého století. Mary tehdy pracovala v obchodě s oblečením v londýnské čtvrti Kensington, kam Freddie často chodil nakupovat. „Byl úplně jiný než ostatní kluci, se kterými jsem se předtím setkala. Byl velmi sebejistý a charismatický, tedy něco, co jsem do té doby nepoznala. Velmi se mi líbil a začali jsme se spolu stýkat,“ řekla Mary v rozhovoru pro Daily Mail v roce 2013.

Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…

Jejich vztah však skončil kvůli Freddieho homosexualitě, kterou si do té doby nechtěl přiznat. Dvojice však mezi sebou navzájem vytvořila vazbu, která jim zůstala po celý život. Mary později přiznala, že žádný její další partner už nedokázal Freddieho nahradit. „Náš vztah skončil v slzách, ale vyrostlo z něj hluboké přátelství, které nám nikdo nedokázal vzít,“ svěřovala se Mary v rozhovorech.

Mary se nakonec vdala a měla dvě děti. Ani manželství však nedokázalo zabránit, aby byla vždy poblíž Freddieho a zvlášť poté, co byl zpěvákovi diagnostikován virus HIV. Po jeho smrti dostala velkou část jeho pozůstalosti, ke které byl v poslední vůli přiložen vzkaz, že „pokud by vše bylo jiné, tak byste byla moje žena a toto jmění by bylo vaše“. Jedině Mary Austenová také zná místo Freddieho posledního odpočinku, ale dle svých slov ho nikdy neprozradí.

Vtipně skrytá erotika: Pár jednoduchých čar, které probudí vaši nejdivočejší představivost
Neuvěříte, že to nejsou fotografie. Malíř zachytil křehký půvab ženského těla

pos
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
22,410
29,600
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější