nahoru

Mary Austinová: Byla mojí jedinou a opravdovou láskou, říkal o této ženě Freddie Mercury

Martin Mrázek 24. listopadu 2022 • 18:30
Mary Austinová: Byla mojí jedinou a opravdovou láskou, říkal o této ženě Freddie Mercury
foto: vintag.es

Freddie Mercury byl jedinečný zpěvák známý svým energickým vystupováním na koncertech, divokým a nevázaným životem na večírcích. Za extravagantní maskou ale téměř celý svůj život skrýval city k Mary Austinové, jediné osobě, kterou Freddie označil za „lásku svého života“.

Freddie a Mary se poprvé setkali na začátku sedmdesátých let minulého století. Mary tehdy pracovala v obchodě s oblečením v londýnské čtvrti Kensington, kam Freddie často chodil nakupovat. „Byl úplně jiný než ostatní kluci, se kterými jsem se předtím setkala. Byl velmi sebejistý a charismatický, tedy něco, co jsem do té doby nepoznala. Velmi se mi líbil a začali jsme se spolu stýkat,“ řekla Mary v rozhovoru pro Daily Mail v roce 2013.

Jejich vztah však skončil kvůli Freddieho homosexualitě, kterou si do té doby nechtěl přiznat. Dvojice však mezi sebou navzájem vytvořila vazbu, která jim zůstala po celý život. Mary později přiznala, že žádný její další partner už nedokázal Freddieho nahradit. „Náš vztah skončil v slzách, ale vyrostlo z něj hluboké přátelství, které nám nikdo nedokázal vzít,“ svěřovala se Mary v rozhovorech.

Mary se nakonec vdala a měla dvě děti. Ani manželství však nedokázalo zabránit, aby byla vždy poblíž Freddieho Mercuryho a zvlášť poté, co byl zpěvákovi diagnostikován virus HIV. Po jeho smrti dostala velkou část jeho pozůstalosti, ke které byl v poslední vůli přiložen vzkaz, že „pokud by vše bylo jiné, tak byste byla moje žena a toto jmění by bylo vaše“. Jedině Mary Austenová také zná místo Freddieho posledního odpočinku, ale dle svých slov ho nikdy neprozradí.
Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.