Pobyt ve vězení mě dodnes motivuje, říká zápasník MMA Kincl, který otevřeně promluvil o osobní krizi | Reflex.cz
nahoru

Pobyt ve vězení mě dodnes motivuje, říká zápasník MMA Kincl, který otevřeně promluvil o osobní krizi

Leila Chadalíková26. března 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Patrikem Kinclem
• video: 
Prostor X

Dříve se říkalo, že MMA dělají primitivové. Vnímání bojových sportů se však v posledních letech výrazně změnilo. Alespoň to tak tvrdí jeden z našich nejúspěšnějších zápasníků Patrik Kincl. 

Bojovník MMA strávil dva roky ve vězení. S podobným osudem se prý potýkala spousta zápasníků, kteří se tomuto sportu začali věnovat zhruba před deseti lety. Byl mladý a chtěl se živit bojovým sportem. Ten se však v té době netěšil popularitě široké veřejnosti, a tak nebyl ani dobře finančně ohodnocen. Patrik Kincl si tak musel přivydělávat jako vyhazovač v baru. Pak už se stačilo chytnout špatné party a ke škraloupu, který zápasníka dodnes pronásleduje, byl jen krůček. V Prostoru X promluvil o tom, jaké byly dva roky za mřížemi a čím vším si musel projít, než dosáhl prvních úspěchů.

Karlos Vémola: Miluju umělé holky, žena musí mít velká prsa. Zapasím pro peníze a žiju…

Bojovník s dopingem i alkoholem

„MMA je technický sport, který není o tom jednoho nebo druhého zabít. Je o tom, dostat se co nejblíže k výhře,“ odpovídá Patrik Kincl na otázku, zda v něm lidé nevidí jen mlátičku. Zároveň dodává, že vnímání bojových sportů se v posledních letech změnilo. „Říkalo se, že MMA dělají primitivové, dnes už to tak lidé nevidí, je to technický sport,“ podotýká zápasník, který je mimo jiné známým odpůrcem dopingu. Komunita MMA to nenese nijak pozitivně. „Jsem velkým zastáncem toho, aby organizace zavedli antidopingové testy.“

K rozhodnutí, že bude abstinentem ho dovedla osobní krize. Slavnostní přípitek si nedal ani na svatbě. A o jakou krizi se jednalo? Jak přiznal nedávno v rozhovoru pro iSport.cz, strávil dva roky ve vězení. Pobyt za mřížemi je pro něj věcí, která ho podle jeho vlastních slov dodnes motivuje.

Válka mi dala víru v lidi. Agresivní křiklouni ale vylezli a většina mlčí, k útokům…

Přirozená agresivita se podle Kincla skrývá méně či více hluboko v každém z nás. Máte s agresivním chováním ve svém okolí zkušenosti? Napište nám do komentářů.

S Patrikem Kinclem jsme si také povídali o tom, zda může být dobrým zápasníkem vegetarián, za co byl odsouzen a jestli je MMA novým českým hokejem.

Barbora Strýcová: Po kritice Sereny mi vyhrožovali smrtí, kvůli bulváru cítím bezmoc a…
Vydali jsme knihu s mrtvým Zemanem v otevřené rakvi a křtil ji Ovčáček. Je to humor,…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější