Barbora Strýcová: Po kritice Sereny mi vyhrožovali smrtí, kvůli bulváru cítím bezmoc a je to hrozně těžký | Reflex.cz
nahoru

Barbora Strýcová: Po kritice Sereny mi vyhrožovali smrtí, kvůli bulváru cítím bezmoc a je to hrozně těžký

Čestmír Strakatý5. listopadu 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Barborou Strýcovou
• video: 
Prostor X

Sprostá slova jako uvolnění a agresivita jako motor. Tenistka Barbora Strýcová se za svoje emoce nestydí. Jsou její součástí, se kterou se učí pracovat a lépe ji zvládat. Prohrávat ale pořád neumí, i když vnímá hranice pro své chování. Ty nastavují i rozhodčí, kteří ji často pokutují. I proto kritizovala chování Sereny Williamsové ve finále US Open. Americká tenistka měla prý dostat daleko větší pokutu. Strýcová taky odmítá, že by šlo v jejím případě o boj proti sexismu a za ženská práva. To je prý nesmysl. Za svá slova na adresu Williamsové si vysloužila výhrůžky smrtí.

Česká šampionka trvá na tom, že v tenise sexismus není. Proti Williamsové podle ní byly i další hráčky, ale nebyly schopné to říct nahlas. Strýcová nevnímá sexismus ani v Česku. Tvrdí, že chce sama něco dokázat a být na sebe pyšná, soupeřku porazit a neremizovat. Dodává přitom, že v tenise je spousta feministek, důležité ale je hledat rovnováhu.

Strýcová říká, že je pro ni čím dál těžší cestování a zvládání stressu. Ten na sebe nakládá sama, na kurtě chce třeba příliš vyhrát a pak se nesoustředí na to, co má. Přiznává, že někdy bojuje se soupeřkou, sama se sebou a s věcmi, které má v hlavě. Taky vnímá hranice a limity svého těla. Končit se ale ještě ani zdaleka nechystá.

Boxerská mistryně světa: Nebojím se ničeho, Češi mě i tak posílají k plotně, můj úspěch…

Teď se Strýcová těší hlavně na finále Fed Cupu, který je pro ni zvlášť důležitý. Změny, které se v něm chystají, jsou podle ní smutné. Zápasy totiž přijdou o atmosféru a o fanoušky. Nevěří ale tomu, že by úprava pravidel byla namířená na český tým, který soutěží dominuje. Je prý tak silný, že může vyhrávat i dál

Strýcová se nerada vyjadřuje k politice, názor má ale jasný. Vyznamenání od prezidenta Zemana by odmítla, za jiný postoj ale nikoho kritizovat nechce. Sportovci by se podle ní měli věnovat sportu a nenutit ostatním svoje názory.

Proč Barbora Strýcová cítí kvůli bulváru bezmoc? Co je pro ni na tenise nejtěžší a jak přesně se učí pracovat s emocemi? Proč vlastně tak ostře kritizovala Serenu Williamsovou? A vyhrají letos Češky znovu Fed Cup?

 Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Zábranský: Zeman chtěl být sjednotitel, nový Masaryk. Za to, co se z něj stalo, můžou…
Feminista Fila: Češi jsou jako islám, znásilnění vidí stejně, spousta si ani nemyslí,…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější