Začala vojenská operace proti Kaddáfího armádě | Reflex.cz
nahoru

Začala vojenská operace proti Kaddáfího armádě

pap19. března 2011 • 22:30
Francouzské stihacky
Francouzské stihacky
• foto: 
Profimedia.cz

V sobotu před šestou hodinou večer zahájily francouzské stíhačky první útok proti Kaddáfího tankům a obrněným vozidlům. Cílem jsou i zařízení libyjské protiletecké obrany.

Vojenské operace v Libyi se kromě Francie účastní také Velká Británie, USA, Kanada a Itálie. V oblasti operuje 25 spojeneckých plavidel, z toho tři americké ponorky. Právě z ponorek vyslali Američané rakety proti vojenským cílům, které představují hrozbu pro civilní obyvatelstvo a spojenecké letectvo. Koaliční velení předpokládá že během dvanácti hodin zničí celý systém libyjské protiletecké obrany. Spojenci útokem reagovali na fakt, že i přes Kaddáfím vyhlášené příměří, jeho tanky během soboty nadále ostřelovaly město Benghází, které je centrem odporu proti režimu.

 

Julian Assange promluvil ke studentům: Internet je dokonalý sledovací systém

 

Podle francouzského ministra zahraničí budou operace pokračovat tak dlouho, dokud se Mua'mmar Kaddáfí nepodřídí rezoluci rady bezpečnosti OSN, která byla přijata v noci na čtvrtek 17. března. Rezoluce zavedla bezletovou zónu nad Libyí a její součástí je i závazek učinit všechny nezbytné kroky k ochraně civilního obyvatelstva před Kaddáfího vojenskými jednotkami.

 

Bohuslav Sobotka je novým předsedou ČSSD
daš 18. března 2011 • 16:58

Bohuslav Sobotka je novým předsedou ČSSD

pap


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
22,730
29,960
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější