nahoru

Fascinující cesta Evropou v roce 1904 na starých fotografiích, na Karlově mostě jezdily povozy se senem

Daniel Baret 25. září 2018 • 16:30
Fascinující cesta Evropou v roce 1904 na starých fotografiích, na Karlově mostě jezdily povozy se senem
foto: Flickr / Bill Nelson

Ta mimořádně zajímavá fotografie, jak po pražském Karlově mostě jede vozka s povozem, který je plný sena, se objevila už před lety. Podle amerického fotografického nadšence Billa Nelsona, který ji našel při prodeji nemovitosti ve městě Minneapolis v roce 1990, ale byla součástí větší kolekce fotografií.

Série byla podle všeho pořízena v roce 1904 a to na různých místech Evropy, najdeme v ní snímky z Velké Británie, Francie, Nizozemska, Německa a rakouské monarchie. Nabízí fascinující a ucelený pohled na Evropu před první světovou válkou.

Přestože William Nelson se stále pokouší zjistit, kdo je autorem série fotografií z velké cesty po Evropě, pořád se mu to nepodařilo. V každém případě nám ukazují na velmi kvalitních snímcích mimořádně zajímavou dobu a život tehdejších Evropanů.

Podívejte se na některé z nich. Mnohá místa jsou Čechům dobře známá, jen dnes vypadají poněkud odlišně:Klíčová slova: historie, fotogalerie, EvropaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře