nahoru

Je to potvrzeno: Donald Trump a Kim Čong-un se sejdou v červnu v Singapuru

ČTK10. května 2018 • 17:10
Společné jednání mezi Trumpem a Kimem zřejmě proběhne v Singapuru.
Společné jednání mezi Trumpem a Kimem zřejmě proběhne v Singapuru.
• foto: 
ČTK

Americký prezident Donald Trump a vůdce Severní Koreje Kim Čong-un se sejdou 12. června v Singapuru. Trump to dnes oznámil na svém twitterovém účtu. V dubnu se v médiích spekulovalo o několika místech, kde by se oba lídři mohli sejít, mimo jiné také o Praze.

Podle dřívějších prohlášení se měl summit uskutečnit koncem května či počátkem června. Jako o možných místech setkání se hovořilo o několika asijských městech, o demilitarizované zóně na hranicích KLDR a Jižní Koreje, ale také o Oslu, Helsinkách, Stockholmu, Ženevě, Varšavě či Praze.

"Oba se pokusíme učinit (z té schůzky) výjimečnou chvíli pro světový mír," napsal šéf Bílého domu.

Z diktátora Kim Čong-una je mírotvůrce. Můžeme šokující změně názorů věřit? Zkusme to

Trump už dříve vyloučil, že by se summit mohl konat na pomezí mezi oběma korejskými státy, kde se nedávno setkal Kim Čong-un s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Média jako pravděpodobné místo konání schůzky naposledy nejčastěji uváděla právě Singapur.

Trump od vrcholného jednání očekává zajištění míru na Korejském poloostrově zbaveném jaderných zbraní.

Zákulisí historického korejského summitu: Vtipy diktátora Kima, studené nudle a rýžové…
Írán podporuje terorismus, islamisty a chce zničit Izrael, Trumpův tvrdý postoj je…

ČTKSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější