Vladimir Žirinovský se stal prvním oficiálním uchazečem o ruský „trůn“ | Reflex.cz
nahoru

Vladimir Žirinovský se stal prvním oficiálním uchazečem o ruský „trůn“

Tereza Stonišová31. prosince 2017 • 07:00
Vladimir Žirinovský se stal prvním oficiálním uchazečem o ruský „trůn“
foto: Moscow Times

Kandiduje již pošesté, stále to ale nevzdává. Vůdce ruských nacionalistů bude bojovat o post prezidenta s velmi mizivými šancemi, byť jeho umístění se letos odhaduje pozitivněji než v předchozích volbách. Mohl by totiž přeskočit svého komunistického soka, a umístit se na druhém místě.

I Vladimir Putin již doručil volební komisi potřebné dokumenty pro novou volbu prezidenta. Ústřední volební komise totiž dostala ve středu balík se třemi sty tisíci podpisy, které jsou nutnou podmínkou každého kandidáta. Pokud se však nestane něco zcela nepředvídatelného, jako například náhlé Putinovo úmrtí, očekává se, že bude zvolen i pro další volební období.

Žirinovský je jeden z padesáti, který se o pomyslný ruský trůn chce ucházet. traničtí kandidáti mají čas pro podání přihlášky do 12. ledna, nezávislí do 7. ledna. Ústřední volební komise toto pondělí odmítla zaregistrovat jako prezidentského kandidáta opozičního předáka Alexeje Navalného, označovaného za nejvážnějšího vyzyvatele, jakému Putin dosud čelil. Jako důvod komise uvedla pravomocné odsouzení politika. Navalnyj na oplátku vyzval k bojkotu voleb. Rozhodnutí komise také napadl u nejvyššího soudu.

Navalnyj byl letos v květnu pravomocně odsouzen na pět let podmínečně za okradení lesnického podniku Kirovles, a to v opakovaném procesu. Původní byl zrušen na základě rozhodnutí štrasburského soudu, podle kterého ruská justice porušila Navalného právo na spravedlivý soud. Politik, považovaný za hlavní postavu ruské opozice, své soudní procesy označuje za politické a vidí za nimi snahu Kremlu zbavit se nepohodlného kritika a soupeře.

Apple se omluvil za zpomalení starších telefonů
Tereza Stonišová 29. prosince 2017 • 23:34

Apple se omluvil za zpomalení starších telefonů

Když se Želvy nindža spřáhnou s Batmanem. Co je to za blbost, ptáte se?
RICHARD KLÍČNÍK 29. prosince 2017 • 10:49

Když se Želvy nindža spřáhnou s Batmanem. Co je to za blbost, ptáte se?

Izrael oficiálně oznámil, že na konci roku 2018 opustí UNESCO

 

 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější