Další zoo, kde umírají zvířata. V irském Dublinu jich zemřelo již přes sto | Reflex.cz
nahoru

Další zoo, kde umírají zvířata. V irském Dublinu jich zemřelo již přes sto

Tereza Stonišová14. března 2017 • 13:20
Žirafa Rotschildova
Žirafa Rotschildova
• foto: 
GiraffeSearch.com

Silně ohrožená zvířata, která jsou v přírodě téměř na pokraji vyhynutí, ale i ta méně vzácná uhynula ve vysokém počtu v jedné ze zoologických zahrad v irském Dublinu. Během dvou let přišla zoo o téměř 20 procent svých zvířat.

Mezi uhynulými zvířaty je například pár žiraf, jichž na světě zbývá zhruba jen 1500 kusů. Ve volné přírodě žijí již jen v chráněných rezervacích ve dvou afrických státech, a to v Keni a v Ugandě. V dalších státech, jako například v Ugandě, Rothschildova žirafa vyhynula. Mezi další druhy, které v zoo uhynuly, patří například nosorožec bílý, panda červená nebo také vlk šedý.

Děti v jihlavské zoo ukopaly plameňáka k smrti
blesk.cz 11. března 2017 • 12:28

Děti v jihlavské zoo ukopaly plameňáka k smrti

Mezi lety 2014 a 2016 ubylo téměř 20 procent zvířat, uhynulo jich přesně 109. V roce 2015 byl jejich úbytek vyčíslen na 15 procent, další rok však přinesl další úmrtí. V roce 2015 navíc v zahradě zemřela i zvířata, která byla do zoo pouze dočasně zapůjčena z jiných zahrad. I díky tomu se o zahradu začala zajímat odborná veřejnost, protože zoologické zahrady, jež dublinské zoo zapůjčily svá zvířata, si přály přesně zjistit příčinu jejich úmrtí.

Otřesné podmínky, krvavé souboje a zima. V anglické zoo zemřelo 500 zvířat za tři roky
 

Proč zvířata v tak vysokém počtu umírají, zatím není jasné. Výsledky pitev sice známé jsou, zatím je ale zoo nezveřejnila. Mluvčí dublinské zoo se otázce příčiny úmrtí vyhnul. „Každá zoo se odlišuje svou velikostí, počtem a druhy zvířat, která v ní žijí. Neexistuje žádné měřítko, které by určilo, jaká by v zoologických zahradách měla být úmrtnost,“ uvedl mluvčí.

Dublinská zoo není jedinou zoo na britských ostrovech, která hlásí vysokou úmrtnost svých zvířat. Před několika dny zastupitelstvo obce anglického severozápadního městečka pozastavilo platnost provozovatelské licence Davidu Gillovi, který ve městě provozoval safari zoo. V zoologické zahradě totiž prakticky nezbyla žádná zvířata. Během tří let jich zemřelo téměř pět stovek. Zde byla však vysoká úmrtnost způsobena nevhodnými podmínkami, v nichž zvířata žila. Dublinská zoo zatím k příčinám mlčí.

V Kentucky chtějí zakázat soulož s kočkami a psy, na krávy či ovce se tabu nevztahuje

 

Polský Winton Jan Żabiński zachraňoval Židy před nacisty v klecích po mrtvých opicích,…

 

 

 

 

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější