Děti v jihlavské zoo ukopaly plameňáka k smrti | Reflex.cz
nahoru

Děti v jihlavské zoo ukopaly plameňáka k smrti

blesk.cz, čad11. března 2017 • 12:24
Děti v jihlavské zoo ukopaly plameňáka k smrti
foto: Jiří Čada

Neuvěřitelné! Je jim pět, šest a osm let. Malé děti. A ty včera v jihlavské zoo ukamenovaly a ubily plameňáka. Druhého pak zranily.

Malí výtržníci se dostali do uzavřeného zimoviště ptáků. „Nejprve po nich házeli kameny a pak jednoho z nich ukopali,“ řekl Blesku zoolog Jan Vašák. Ten si chovného plameňáka cení na dva tisíce eur (přes 50 tisíc korun). Chovatelé se malé lumpy pokoušeli pronásledovat. Ti však zmizeli v lesoparku.

„Naštěstí jeden z nich měl výraznou žlutou mikinu. Okamžitě jsme telefonovali strážníkům a těm se dva z darebáků podařilo zadržet nedaleko od lesoparku. Třetí utekl,“ popisoval pátrání rozlícený zoolog. „Kdo by čekal od těch spratků třeba nějakou lítost, ten by se divil,“ popisoval setkání s dvojicí malých delikventů mluvčí zoo Martin Maláč.

„Se strážníky se odmítali vůbec bavit. Rozvázalo jim jazyk až to, že dorazili na místo policisté,“ dodal mluvčí. Jaký bude osud zraněného plameňáka, ošetřovatelé zatím ještě netuší.

Text vyšel na webu Blesk.cz. Další zprávy zde.

Poznáváte místa na fotkách starých 130 let? Kdysi byla „naše“ ve společném státě, kde…
Nejodlehlejším místem světa je ostrov Tristan da Cunha. Všude je to tisíce kilometrů …

blesk.cz, čad


Klíčová slova: zoo, Jihlava, smrt, týrání zvářat, děti


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,150
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější