V Kentucky chtějí zakázat soulož s kočkami a psy, na krávy či ovce se tabu nevztahuje | Reflex.cz
nahoru

V Kentucky chtějí zakázat soulož s kočkami a psy, na krávy či ovce se tabu nevztahuje

Daniel Baret17. ledna 2017 • 15:30
Ve filmu Woodyho Allena Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) se Gene Wilder zamiluje do ovečky. V Kentucky by byl zatím beztrestný.
Ve filmu Woodyho Allena Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) se Gene Wilder zamiluje do ovečky. V Kentucky by byl zatím beztrestný.
• foto: 
Profimedia.cz

Nejenom v českém parlamentu si poslanci a poslankyně vymýšlejí zákony, nad kterými zůstává rozum stát. Minulý týden navrhl Wesley Morgan, republikánský zákonodárce v americkém státě Kentucky, zákon, který zakazuje soulož se psem či kočkou. Na krávy, ovce, koně či prasata se ale tabu nevztahuje. Zda zákon č. 143 skutečně projde, není jasné, protože jiní poslanci se mu odmítají věnovat.

V současnosti je Kentucky jedním ze zbývajících devíti států USA, kde není zákonem ošetřen „sex se zvířaty“. Jenže polovičatý návrh z Kentucky vyvolal velký ohlas po celých Spojených státech. Všichni se ptají, proč nelze beztrestně souložit s nejrozšířenějšími domácími mazlíčky, ale například s ovcí ano.

Vysvětlení je poněkud kuriózní, ale dobře ilustruje situaci, která někdy v Americe panuje.

Zákon byl připraven na základě návrhů Dee Robinsonové, šéfky kentuckého sdružení „Občané proti zneužívání zvířat a domácímu násilí“. Ta zdůvodnila „omezenou“ formu zákona tím, že prostě nechtěla rozhněvat loveckou a zemědělskou lobby. Té by se prý tvrdší zákaz nelíbil. Plyne z toho snad to, že farmáři v Americe běžně obcují se zvířaty?

Kanibalismus, sex a násilí – šokující francouzský horor Raw jde do kin

Ne, ale zákon obsahuje i některé pasáže na ochranu zvířat v případě týrání a to by se více mohlo týkat i jiných domácích zvířat než psů a koček. „Zvolili jsme postupné kroky při ochraně zvířat,“ řekla Robinsonová deníku The Courier-Journal, který vychází v největším kentuckém městě Louisville.

Sex se zvířaty je samozřejmě i v Americe široce odsuzován, ale ne vždy jsou zoofilové za své skutky souzeni. Většinou je totiž potřeba také dokázat, že zvíře bylo u styku zraněno a to není jednoduché. Objevují se ale i podobné případy.

S nesvětlými nekřesťany si nemáme ohledně zoofilie co vyčítat

V roce 2002 a znovu v roce 2011 byl v kentuckém okrese McCracken odsouzen za sodomii s koněm jistý Nathan Jackson. Dostal ale pouze trest 25 dní vězení a pokutu 400 dolarů.

Poslanec Wesley Morgan proto navrhuje ve svém novém zákoně tresty za sex se zvířaty podstatně zvýšit – na jeden až pět let vězení. Jiní zákonodárci se ale nemíní návrhem zabývat, protože důležitější jsou prý zákony „hospodářské povahy“.

V Evropě se otevřelo první podvodní muzeum. Instalace na mořském dně berou dech

Daniel Baret


Klíčová slova: USA, Kentucky, zoofílie, kočka, pes, zákon


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,070
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější