V Evropě se otevřelo první podvodní muzeum. Instalace na mořském dně berou dech | Reflex.cz
nahoru

V Evropě se otevřelo první podvodní muzeum. Instalace na mořském dně berou dech

Martin Bartkovský12. ledna 2017 • 16:30
V Evropě se otevřelo první podvodní muzeum. Instalace na mořském dně berou dech
foto: mymodernmet.com

Že jsou muzea jenom nudnou zábavou pro deštivá odpoledne? Zrovna tahle instituce zažitou představu vyvrací a dělá z prohlížení uměleckých děl rovnou adrenalinový zážitek. První podmořská instalace v Evropě se nachází na dně Atlantického oceánu poblíž Kanárských ostrovů, konkrétně u pobřeží Lanzarote. 

Za nápadem stojí sochař a podmořský fotograf Jason deCaires Taylor. Na mořské dno umístil přes 300 soch ze speciálního cementu, který má odolat vodě i tlaku a podporovat vznik nových podmořských ekosystémů. DeCaires  tvrdí, že v současnosti žije poblíž instalace více než 200 živočišných druhů.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Potapěči uprostřed podmořského muzeaVIDEO Facebook.com

Realizace začala v únoru 2016. I když vernisáž v Museo Atlantico proběhla až na přelomu roku, stihla se ještě atrakce umístit v TOP 10 uměleckých instalací roku 2016. Sochy mají v návštěvnících vzbudit zájem o ekologii a nutit je přemýšlet nad moderní společností. Součástí expozice je i 30 metrů dlouhá a 100 tun těžká zeď, která má poukázat na absurditu budování bariér.

Pokud byste se chtěli na exponáty podívat zblízka, musíte se potopit do hloubky 12 – 14 metrů. Když si na prohlídku muzea netroufnete sami, z přístavu Rubicón na jihu ostrova se organizují zájezdy. 

Na návštěvě v hornickém městě. Pod zemí najdete obývák, restauraci i kostel
Kouzelná příroda, nebo pohřebiště vraků? Podívejte se na místa, kde 2. světová válka…Klíčová slova: muzeum, moře, sochy, výstava, fotogalerieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější