Macinka spojil resorty, je ministr zahraničního životního prostředí. Jezdí do ciziny pro dotace a rušit green dealy
Ministr zahraničí a dočasný ministr životního prostředí Petr Macinka se rozhodl ro odvážný krok a obě svoje ministerstva spojil do jednoho. Ministerstvo zahraničního životního prostředí povede do té doby, než se Filip Turek uzdraví a najde odvahu sejít se s prezidentem, tedy do příštích parlamentních voleb.
Upozornění: Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.
„Česká republika není svou rozlohou nikterak zásadní. Přiznejme si, že je naše země malá. To znamená, že máme malé životní prostředí. Těch pár lesíků, jezer a potůčku se o sebe postará samo. Já mám větší cíle. Mně zajímá zahraniční životní prostředí. Jako ministr zahraničí i ministr životního prostředí mám nevídaný mandát k tomu, řešit věci globálně,“ usmíval se Macinka na tiskové konferenci ministerstva zahraničního životního prostředí.
„Navíc ze zahraničních dotací na životní prostředí získám mnohem víc prostředků než z místních dotací na životní prostředí. V životním prostředí se v dnešní době točí obrovské peníze a já jsem rád, že tyto prostředky budu moct zkrotit ve jménu zlepšení životního prostředí,“ dodal Macinka, který si za zahraniční dotace na životní prostředí plánuje pořídit vlastní závodní okruh.
Ministr zahraničního životního prostředí nezahálí a bezprostředně po tiskové konferenci se vydal na svou první zahraniční cestu. Konkrétně odletěl














