Otřesné podmínky, krvavé souboje a zima. V anglické zoo zemřelo 500 zvířat za tři roky | Reflex.cz
nahoru

Otřesné podmínky, krvavé souboje a zima. V anglické zoo zemřelo 500 zvířat za tři roky

Tereza Stonišová7. března 2017 • 15:00
Podle informací britské BBC za poslední tři roky zemřelo v zahradě 495 zvířat.
Podle informací britské BBC za poslední tři roky zemřelo v zahradě 495 zvířat.
• foto: 
archiv

Osmitisícové městečko Dalton-in-Furness na severozápadním pobřeží Anglie se již několik let mohlo chlubit zoologickou zahradou, která se stávala cílem návštěv mnoha tisíc Britů ročně. Zvířata však v zahradě trpěla – neměla vhodné podmínky k životu, mrzla, hladověla, požírala se navzájem.

Zastupitelstvo obce severozápadního městečka pozastavilo platnost provozovatelské licence Davidu Gillovi, který ve městě provozoval safari zoo. V zoologické zahradě totiž prakticky nezbyla žádná zvířata. Během tří let jich zemřelo téměř pět stovek. 

Pozastavení platnosti povolení pro Davida Gilla bylo na radě zastupitelstva jednomyslné. Muž má nyní možnost se proti rozhodnutí do 28 dní odvolat. Pokud tak učiní, což je pravděpodobné, účinky se pozdrží a muž bude moct ještě nějakou dobu svou zoologickou zahradu provozovat. Radní města dospěli k názoru, že licenci musí odebrat, poté, co zjistili, jak to v zoologické zahradě funguje. Africká zvířata zvyklá na zimu neměla vyhřívaný pavilon, žirafy mrzly v pětistupňovém mrazu a narážely svými dlouhými krky do stropů nevytopených místností. Zvířata se v zoo požírala navzájem, protože jednotlivé části nebyly dostatečně oddělené, což je i v případě safari zoo nezbytně nutné.

Hitler v rauši: Pervitin, opiáty, kokain a další drogy v nacistickém Německu

Podle informací britské BBC za poslední tři roky zemřelo v zahradě 495 zvířat. Zemřela většinou vlivem nedostatečných a naprosto nevhodných podmínek, když jim majitel zřejmě z finančních důvodů nezajistil adekvátní životní prostředí. Radní ve svém zápise z rady zastupitelstva uvedli, že byli zcela šokováni otřesnými podmínkami, které v zoo panovaly. Není to poprvé, co má za sebou zoo nějaký skandál – v roce 2013 v zoo zemřela ošetřovatelka, kterou zabil při práci tygr. Zoo tenkrát dostala také vysokou finanční pokutu za špatné zabezpečení výběhů.

Kritická situace v otázkách bezpečnosti byla v safari i nyní. Kromě bídných podmínek, v nichž zvířata musela přežívat, byli ohroženi i návštěvníci a zvířata sama. Část z nich sice zemřela vlivem špatných podmínek, zhruba třetina z nich však zahynula při vzájemných soubojích, většinou nerovných, které se pak opakovaly téměř denně. V zoo totiž v průměru zemřelo jedno zvíře každý třetí den.  

Dávejte si pozor na chování před vaším psem. Dle vědců nás domácí mazlíčci neustále soudí
Nejsmutnějšího polárního medvěda dočasně přemístí z obchodního centra

Další zajímavosti na Reflexu: 

Podívejte se na naše video JXD z norčí farmy 

VIDEO: JXD na norčí farměVIDEO Martin BartkovskýKlíčová slova: zoo, Anglie, zvířata, hladovka, týrání


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější