nahoru

Ředitel Psychiatrické nemocnice v Opavě, ve které se léčila útočnice ze Žďáru, odstoupil

ČTK, ref15. října 2014 • 10:20
Psychiatrická nemocnice v Opavě
Psychiatrická nemocnice v Opavě
• foto: 
ČTK

Ředitel Psychiatrické nemocnice v Opavě Ivan Drábek rezignoval na svou funkci v souvislosti s útokem bývalé pacientky jeho zařízení ve škole ve Žďáru nad Sázavou, kde v úterý žena ubodala jednoho ze studentů a další lidi zranila. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), podle něhož Drábka tragédie velmi zasáhla. Na vládě vznikne pracovní skupina, která zváží opatření, aby se podobné neštěstí neopakovalo, uvedl také ministr.

"Ta situace se nakonec vyvinula tak, že pana ředitele Drábka ta situace, ke které došlo, ta lidská tragédie, velmi osobně zasáhla a rozhodl se podat rezignaci na post ředitele Psychiatrické nemocnice v Opavě, kterou jsem přijal," řekl novinářům Němeček po schůzce s Drábkem.

"Vzhledem k mediálnímu tlaku, zdraví a věku jsem k dnešnímu dni rezignoval na svou funkci," zdůvodnil pak svou rezignaci sám Drábek. Zároveň podotkl, že rezignace nesouvisí s případným pochybením v případě šestadvacetileté útočnice. "Dnes jsem na poradě u pana ministra uvedl, že z naší strany nedošlo k žádnému pochybení. Toto stanovisko všichni přítomní přijali," uvedl.

Už dříve Drábek řekl, že žena splňovala všechny podmínky pro propuštění z ústavní léčby. Proto o to nemocnice požádala opavský okresní soud. Ten žádosti v únoru vyhověl. Žena byla v ústavní péči kvůli tomu, že se v roce 2012 v Havířově pokusila unést sedmiletou dívku a pobodala její vychovatelku.

ČTK, ref


Diskuse ke článku