nahoru

Minář z Milionu chvilek se šel projít a byla z toho první demonstrace v karanténě. Dorazily desítky lidí

Martin Bartkovský, ČTK 29. dubna 2020 • 19:40
Video se připravuje ...
První demonstrace v karanténě: K procházce Mikuláše Mináře se přidaly desítky lidí
• video: 
Martin Bartkovský

Desítky lidí dnes přišly do Letenských sadů v Praze protestovat proti tomu, jak vláda postupuje a komunikuje v době koronaviru. Setkání avizoval předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář jako procházku, které jsou i v době vládních opatření povoleny. Protesty by se podle něj měly odehrát především na sociálních sítích, kam mají lidé své videovzkazy či snímky s transparenty umisťovat. Lidé zaplnili místo pod kyvadlem na Letné, dodržovali dvoumetrové rozestupy.

Přišli často ve dvojicích či s rodinnými příslušníky. Měli narychlo vyrobené transparenty nebo jen malé papíry s hesly "Nechceme vakcínu, chceme svobodu", "Moje děti mají právo na vzdělání", "Vládo, kdy odejdeš do čínské provincie?" či "Otevřete školy!".

Minář na webu Milionu chvilek zveřejnil své otázky, které vládě směřuje. Chce mimo jiné vědět, proč se už v lednu neprojednávala hrozba epidemie koronaviru a stav ochranných pomůcek, což navrhovala opozice, proč se hned na začátku vyhlášení nouzového stavu nezřídil krizový štáb nebo proč se vláda neřídí pandemickým plánem České republiky.

Akci jsme streamovali živě na našem Facebooku

Vláda podle Mináře jedná i komunikuje chaoticky a mění rozhodnutí ze dne na den bez jasného odůvodnění. Ekonomická záchranná opatření jsou podle něj ušitá na míru velkým korporacím typu Agrofert, společnosti, kterou do února 2017 vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO) a poté ji vložil do svěřenských fondů.

Prezidenta Miloše Zemana se Minář ptá, proč se obklopuje poradci Martinem Nejedlým a Vratislavem Mynářem, "kteří jsou proslulí nejen vazbami na Rusko a Čínu, ale také porušováním karantény a bezpečnostních předpisů".

Martin Bartkovský, ČTKZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.