nahoru

Jak se zaplnil Václavák. Podívejte se na unikátní časosběr z prosincové demonstrace Milionu chvilek

Martin Bartkovský 11. prosince 2019 • 17:20
Časosběr první prosincové demonstrace Milionu chvilek na Václavském náměstí
• video: 
Tomáš Frank - Frank Visuals

Z nuly na desítky tisíc za pár vteřin. Tak by se dalo krátce popsat video, které ukazuje, jak se během včerejší demonstrace proti Andreji Babišovi zaplnilo Václavské náměstí. Narychlo svolaný protest byl mnohem úspěšnější, než organizátoři ze spolku Milion chvilek pro demokracii předpokládali. Původní místo setkání museli kvůli zájmu přesunout z Karlova na Václavské náměstí. A povedlo se. Bylo plno. Podívejte se na video.

Časosběr z demonstrace zpracoval pro reflex Tomáš Frank z firmy Frank Visuals. Ten zachycuje desítky tisíc lidí, kteří včera večer demonstrovaly v Praze za odstoupení Andreje Babiše (ANO) z funkce předsedy vlády. První, zhruba půlhodinové části protestu na Václavském náměstí se podle policie zúčastnilo 45.000 až 50.000 lidí, organizátoři hovořili nejprve o 60.000, posléze o 80.000 účastnících. Po projevech se část lidí vydala na pochod centrem Prahy na hlavní nádraží. Volali hesla namířená proti Babišovi a v rukou drželi většinou letáky s nápisem "Demisi".

Premiér později na dotazy médií uvedl, že rezignovat nehodlá. I tak se ale proti němu umí sejít (prakticky ze dne na den) přes 50 tisíc nespokojených občanů. A to pro Babiše rozhodně není dobrá vizitka. Minimálně v zahraničí, kde se na to českého trestně stíhaného premiéra ptají ostatní státníci. A protesty rozhodně nekončí. Už v úterý 17. prosince se chtějí lidé sejít na Václavském náměstí znovu.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.