Časopis Reflex přiveze do Varů film „Moje svoboda“, podílet se na jeho vzniku můžete i vy | Reflex.cz
nahoru

Časopis Reflex přiveze do Varů film „Moje svoboda“, podílet se na jeho vzniku můžete i vy

red16. května 2019 • 15:20
Časopis Reflex přiveze do Varů film Moje svoboda.
Časopis Reflex přiveze do Varů film Moje svoboda.
• foto: 
Reflex

Časopis Reflex, hrdý partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, v koprodukci s Českou televizí přiveze na festival film, jenž rovných třicet let od sametové revoluce připomene základní potřebu lidského života. Princip filmu je bezprecedentní: redakce Reflexu oslovila několik desítek filmařů, výtvarníků i dalších osobností, aby v rozsahu šedesáti vteřin vyjádřili svůj vztah ke svobodě. Vzniklé miniatury budou  poskládány do rozmanitého kaleidoskopu nálad a žánrů, sahajících od hraného dramatického tvaru přes hudební klip, kreslený film, publicistiku až po prosté vyznání „na kameru“. A k projektu se můžete přidat i vy.

Díky setkání filmových profesionálů a múzických amatérů na jednom plátně se film Moje svoboda zároveň stane manifestem dech beroucí demokratizace „desáté múzy“, která díky technologiím v posledních letech nastala. 

Výzvu Reflexu už mimo jiné přijali: filmaři Tomáš Mašín, Petr Čtvrtníček, Theodora Remundová, Andrea Sedláčková, Jan Hřebejk, výtvarníci Maxim Velčovský, Jaroslav Róna, Kryštof Kintera, fotograf Tono Stano, hudebnící Roman Holý, Ivo Kahánek a mnozí další.

Do 31. května můžete své minutové filmy posílat i vy, čtenáři Reflexu, respektive široká veřejnost. A to na e-mail mojesvoboda@reflex.cz.

Světová premiéra filmu Minuta svobody proběhne v průběhu letošního karlovarského festivalu.

Moje svoboda: Natočte film do Varů!Moje svoboda: Natočte film do Varů!

První zprávy z 54. MFF Karlovy Vary: Oceněný Vladimír Smutný, znělka s Bohdalkou a nový…
54. MFF Karlovy Vary připomene mimořádného fotografa a filmového odborníka Miloše Fikejze

red
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější