Moje svoboda: Film Reflexu k 30. výročí sametové revoluce | Reflex.cz
nahoru

Časopis Reflex přiveze do Varů film „Moje svoboda“, podílet se na jeho vzniku můžete i vy

red16. května 2019 • 15:20
Časopis Reflex přiveze do Varů film Moje svoboda.
Časopis Reflex přiveze do Varů film Moje svoboda.
• foto: 
Reflex

Časopis Reflex, hrdý partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, v koprodukci s Českou televizí přiveze na festival film, jenž rovných třicet let od sametové revoluce připomene základní potřebu lidského života. Princip filmu je bezprecedentní: redakce Reflexu oslovila několik desítek filmařů, výtvarníků i dalších osobností, aby v rozsahu šedesáti vteřin vyjádřili svůj vztah ke svobodě. Vzniklé miniatury budou  poskládány do rozmanitého kaleidoskopu nálad a žánrů, sahajících od hraného dramatického tvaru přes hudební klip, kreslený film, publicistiku až po prosté vyznání „na kameru“. A k projektu se můžete přidat i vy.

Díky setkání filmových profesionálů a múzických amatérů na jednom plátně se film Moje svoboda zároveň stane manifestem dech beroucí demokratizace „desáté múzy“, která díky technologiím v posledních letech nastala. 

Výzvu Reflexu už mimo jiné přijali: filmaři Tomáš Mašín, Petr Čtvrtníček, Theodora Remundová, Andrea Sedláčková, Jan Hřebejk, výtvarníci Maxim Velčovský, Jaroslav Róna, Kryštof Kintera, fotograf Tono Stano, hudebnící Roman Holý, Ivo Kahánek a mnozí další.

Do 31. května můžete své minutové filmy posílat i vy, čtenáři Reflexu, respektive široká veřejnost. A to na e-mail mojesvoboda@reflex.cz.

Světová premiéra filmu Minuta svobody proběhne v průběhu letošního karlovarského festivalu.

Moje svoboda: Natočte film do Varů!Moje svoboda: Natočte film do Varů!Foto Reflex

První zprávy z 54. MFF Karlovy Vary: Oceněný Vladimír Smutný, znělka s Bohdalkou a nový…
54. MFF Karlovy Vary připomene mimořádného fotografa a filmového odborníka Miloše Fikejze

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější