nahoru

McDonald’s má problém, klesají mu tržby

ČTK, Tereza Stonišová23. října 2014 • 13:00
McDonald´s
McDonald´s
• foto: 
archiv

Největší světový fastfood, jehož pobočky najdeme téměř všude po světě, má údajně nesnáz s tržbami. Ty mu klesly během třetího čtvrtletí o třicet procent, což je jeden z největších propadů tohoto řetězce vůbec.

V přepočtu se jedná zhruba o 24 miliardy korun, tedy skoro 1,1 miliard dolarů. Oznámila to dnes firma, které uškodil skandál s potravinami v Číně a tuhý konkurenční boj ve Spojených státech.

Společnost za tři měsíce do konce září vydělala 1,09 dolaru na akcii. Loni ve stejném období činil čistý zisk 1,52 USD na akcii. Celkové tržby řetězce klesly o 4,6 procenta na skoro sedm miliard dolarů. V restauracích otevřených nejméně 13 měsíců se přitom globální tržby snížily o více než tři procenta. V oblasti zahrnující Asii ale pokles činil skoro deset procent. McDonald's a některé další velké řetězce rychlého občerstvení se v létě musely vypořádat se zprávami, podle nichž jim významný čínský dodavatel dodával maso s prošlou lhůtou trvanlivosti.

Na domácím trhu ve Spojených státech mezitím McDonald's bojuje o to, aby si udržel zákazníky ve stále ostřejší konkurenci a kvůli rostoucímu zájmu lidí o jídlo, které považují za zdraví prospěšnější.

ČTK, Tereza Stonišová


Diskuse ke článku