Hra o trůny: Daenerys je v civilu úplně jiná. Konec byl nejlepší, pokračování jsou ale ohrožená, říká Kadlecová | Reflex.cz
nahoru

Hra o trůny: Daenerys je v civilu úplně jiná. Konec byl nejlepší, pokračování jsou ale ohrožená, říká Kadlecová

Čestmír Strakatý20. května 2019 • 21:30
Prostor X: Rozhovor s Kateřinou Kadlecovou
• video: 
Prostor X

Pozor na spoilery, protože teď budeme mluvit o konci Hry o trůny. Redaktorka Reflexu Kateřina Kadlecová seriál dobře zná a mluvila i s herci. Popisuje, jak byli s vývojem svých postav spokojení a jací vlastně v civilu jsou. Závěr celé ságy byl podle ní nejlepší, ale jinak není s 8. sérií spokojená. Není sama, poslední díly mají vůbec nejnižší hodnocení za všech. To může ovlivnit i osud dalších projektů, které na Hře o trůny stavějí. Seriálu se bude věnovat v příštím čísle detailně i Časopis Reflex.

Pro herečku Emilii Clarke bylo nejdůležitější, že Daenerys je silná ženská hrdinka. Podle Kadlecové byly skoro všechny ženské postavy a za to je třeba tvůrce Hry o trůny ocenit. Clarke byla s vývojem postavy spokojená, ale Kadlecová říká, že tak mluvili všichni. Jsou to totiž jen herci a nikdo se jich na nic neptal.

Závěrečná série podle Kadlecové nemohla uspět, protože očekávání byla prostě nastavená příliš vysoko. Teď se začal točit prequel, který je hvězdně obsazený, a v plánu jsou taky další příběhy. Je ale prý otázka, jak ostrá kritika, která teď směrem ke Hře o trůny směřuje, ovlivní jejich osud. Kadlecová míní, že petice píšou spíš kverulanti, kteří taky srážejí hodnocení posledních dílů. Sama ale přiznává, že se postavy změnily před očima a chovaly se nelogicky.

Jiří Strach: Potřebovali mě a můj film znemožnit, lže se a za názory uráží. Česká…

Hra o trůny se svezla na úspěchu Pána prstenů a za úspěch mohl i bezprecedentní rozpočet. Třeba nejoblíbenější epizoda Kadlecové, velká bitva v závěru 6. série, stála víc, než i ty nejdražší české filmy. Točili ji 25 dní a člověk prý při ní cítí fyzicky těžko snesitelné pocity. Kadlecová tvrdí, že to je nejlépe zfilmovaná bitva vůbec.

Proč Kateřina Kadlecová nevěří představitelkám Sansy a Aryi ani slovo? V čem ji vyústění ságy překvapilo? Šla někdy Hra o trůny za hranu toho, co by se mělo v televizi objevovat? A je to feministický seriál?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Herečka Stárková: Užívám si své tělo, Most! není Dallas a má jasný konec. Rasistům…
Fenič: Spletl jsem se v Češích, vzdělaný národ by Zemana nezvolil. Z Česka radši…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější