nahoru

Daenerys Targaryen, královna s vizáží holčičky. Podívejte se na další role herecké hvězdy seriálu Hra o trůny

-mic- 20. února 2019 • 15:10
Daenerys Targaryen, královna s vizáží holčičky. Podívejte se na další role herecké hvězdy seriálu Hra o trůny
foto: Archiv/IMDB

Daenerys za bouře zrozená. Matka draků. Je jasné, že v poslední sérii seriálu hra o trůny sehraje blonďatá Targaryenka důležitou roli. Postava posledního známého člena královského rodu Targaryenů získala i díky herečce několik rozměrů: Je to zároveň poslušná holčička i rozhodná vůdkyně, spravedlivá královna i sexbomba, cílevědomá žena i milá kamarádka. Znáte herečku Emilii Clarkovou a její další role?

Emilia se narodila v Londýně. K herectví prý inklinovala od mala, konkrétně od tří let, kdy viděla muzikál Show Boat, na němž jako zvukový technik pracoval její otec. V roce 2009 absolvovala Drama Centre London.

Hrála ve školních divadelních hrách, první významnou rolí ve filmu byla Savannah v propadáku Trias útočí. To bylo v roce 2010 a Clarkové bylo 24 let. Ve stejném roce ovšem získala roli Daenerys Targaryen, kterou měla původně hrát jiná britská herečka, Tamzin Merchantová. Role Clarkové kompletně změnila kariéru, za roli získala ocenění i mnoho nominací.

Emilii jsme v seriálu Hra o trůny několikrát viděli nahou, proto jistě překvapí, že kvůli nahotě odmítla film Padesát odstínů šedi. Na další role se podívejte do galerie.

-mic-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.