Erika Stárková: Herečka ze seriálu Most! o poselství Mostu | Reflex.cz
nahoru

Herečka Stárková: Užívám si své tělo, Most! není Dallas a má jasný konec. Rasistům otevírá oči, může je utvrdit

Čestmír Strakatý25. února 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Erikou Stárkovou
• video: 
Prostor X

Most! je jízda, která ukazuje, jaké to v naší zemi je. Představitelka Dáši herečka Erika Stárková říká, že seriál otevírá oči rasistům. Další lidi ale prý může utvrdit v tom, že je v pohodě být debil. Je to prostě na každém z nás. Za rasismus Čechů podle Stárkové můžou politici, strach i nevědomost. Děti je podle ní třeba vychovávat v pravdě a lásce, i o transgenderu. Na svou roli je hrdá. S Dášou má leccos společného. Obě jsou křehké ženy, které si užívají své tělo.

Stárková se sama setkala se ženou, která ji řekla, že jí Most! otevřel oči a že změnila názor na Romy. Výroky politiků přitom vnímá negativně. Prezident Zeman podle ní nemá právo říkat, že fackování Romů je v pořádku. Lidé k němu totiž vzhlíží a s podobnými slovy se ztotožňují. Drží se totiž ve svém očůraném území, a tak nevystoupí ze strachu.

To, že Česko nepřijalo uprchlíky ani děti ze Sýrie, je prý průšvih. Před 2. světovou válkou to šlo a nám teď válka nehrozí. Lidi ale věří třeba tomu, že se tu bude zavádět právo šaría. V Německu přitom migrantům a uprchlíkům pomáhají i herci, tady ale nic takového není možné. Stárková zdůrazňuje, že pomoct lidem, kterým jde v jejich zemi o život, je naše povinnost.

Janek Rubeš: Praha by mohla Hrad zavřít, kontroly jsou šílenství, v centru města už…

Stárková: Most! mě posunul dopředu

Herečka je hrdá na to, že mohla ztvárnit transgender postavu. Povedlo se jí prý zdůraznit její křehkost, nebyl to přitom jednoduchý úkol. Kritiku, třeba ze strany poslance Foldyny, odmítá. Děti je podle ní třeba vychovávat v pravdě a lásce. Je třeba jim ukázat, že transgender lidé mají právo žit tak, jak se cítí. Pro společnost je to ale nové, a proto to tak Českem otřáslo. Stárková přitom rozumí tomu, že transgender postavy chtějí hrát transgender herci. Pro ní to byla obrovská škola, která ji posunula dopředu.

Bude mít seriál Most! pokračování? Jak se Erika Stárková dívá na prezidenta Zemana? Proč se postavila proti další těžbě uhlí v regionu? A čeho se nejvíc bála?

Herec Jan Cina: Miloval jsem dívky, ale nestačilo to. Chci manželství gayů a leseb,…
Ghalebová: Islám mi dává sílu a hidžáb svobodu. Češi se mě bojí, muslimky tu fyzicky…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,150
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější