David Koller: Někteří politici jsou odpad, je to děsivé, komunisti jsou jako nacisti a jsou znovu na koni | Reflex.cz
nahoru

David Koller: Někteří politici jsou odpad, je to děsivé, komunisti jsou jako nacisti a jsou znovu na koni

Čestmír Strakatý3. října 2018 • 06:00
Prostor X: rozhovor s Davidem Kollerem
• video: 
Prostor X

Už se nechcem nikdy vracet tam, kde nám bylo mizerně. Verš z písně Oheň skupiny Lucie podle hudebníka a zpěváka Davida Kollera na dnešní dobu sedí. Česko se podle něj rychle vrací do totality. Před volbami vyzývá k „třídění odpadu“, tedy kroužkování některých politiků na kandidátkách. Vadí mu ti, kteří chtějí přilepšit sobě nebo někomu, kdo je řídí.

Má to být nadsázka, jejíž podstata je ale prý děsivá. Nebezpeční jsou podle Kollera lidé spojovaní s StB, s kmotry a taky nedemokratičtí kandidáti. Lidé by měli volit ty, které sami znají a o kterých dokážou říci, že jdou do politiky pro blaho ostatních.

Na stránkách www.třídímodpad.cz ale zveřejňuje taky seznam bývalých i současných členů komunistické strany. Je podle něj smutné, kolik z nich ovládá vysoké státní funkce. A taky jde o důkaz toho, že jsme se s komunismem nevypořádali. Komunisté podle něj nejsou o nic lepší než nacisté.

Ekonom Pikora: Slyším tikat bombu, Evropa není připravená a krvácet budou všichni,…

Lidé, kteří do komunistické strany vstoupili, to podle Kollera dělali kvůli výhodám a osobnímu prospěchu, a proto u nich i po letech prý zůstává otazník. Koller zároveň odmítá hlasy, které říkají, že myšlenky na zrušení komunistické strany jsou už minulostí. Zaznívají podle něj od lidí, kteří nechtějí, aby se jim někdo v té jejich hrabal.

Koller se nebojí reakcí na svá ostrá slova často namířená na prezidenta Zemana a premiéra Babiše. Kontraproduktivní podle něj nejsou. Nejde mu přitom o to, přesvědčit ty, kteří s ním nesouhlasí. Sám se přidal, i když ne veřejně, k bojkotu bývalých firem premiéra Babiše. Nedává rozhovory vydavatelství MAFRA a nehrál by na pódiu pod hlavičkou Agrofertu.

Jak se podle Davida Kollera třídí politický odpad? Proč je podle něj správné zmínit v seznamu komunistů ve státní správě třeba předsedu Ústavního soudu Rychetského? A kdo je mu odporný?

Diplomat Kolář: Zeman ma zvláštní choutky a mysl zastřenou alkoholem, Merkelová s ním…
Psycholog: Islám je jiná liga, migranti můžou za neuvěřitelný růst znásilnění a Evropa…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku
PREMIUM X Zelený Raoul: Tajemství hradního sklepení aneb Vstup přísně zakázán!
PREMIUM X Tenkrát v Hollywoodu: Příběh Quentina Tarantina a jeho zatím posledního filmu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější