nahoru

Prostor X

Bohdalová: Poznám, že nám politici lžou, to oni se chtějí fotit se mnou. Mám čisté svědomí, požaduji úctu

Čestmír Strakatý 14. května 2021 • 06:00
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Jiřinou Bohdalovou
• video: 
Prostor X

Bylo mě teď všude až moc, říká herečka Jiřina Bohdalová, která před několika dny oslavila 90. narozeniny. Popřál jí na Hradě i prezident Zeman, kterého obdivuje pro jeho intelekt, s chováním je to ale prý horší. V otevřeném rozhovoru mluví o svém pohledu na politiky, na Česko v době covidu, na dobu komunismu i na své role. Nic by nechtěla měnit, ničeho nelituje. Vadí jí rozhádanost společnosti i politiků, svět je podle ní nemocný.

Jiřina Bohdalová říká, že to politici se chtěli fotit s ní. Chtěla by prý vidět, jak by se na jejím místě zachovali lidé, kteří jí fotky třeba s prezidenty vyčítají. U Babiše oceňuje, že byl dobrý obchodník a uměl si vydělat, a kritizuje, jak se dnes na politiky vytahují kauzy z jejich minulosti, například u ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Dodává, že ona sama byla hloupá a investovat se jí nepodařilo, i když tu příležitost měla.

Za komunismu jsme měli společného nepřítele, říká Jiřina Bohdalová s tím, že lidé drželi víc pospolu. To jí teď chybí v boji s covidem, kdy se hádají politici a někteří podle ní možná mají radost, že se nedaří. Obecně se jí nelíbí, jak se společnost mění a posunuje k větší nevraživosti. Říká, že třeba komentáře pod články nečte, a mluví o žumpě. Zároveň se ostře vyhraňuje proti bulváru a tomu, co o ní píše.

Dala jsem lidem tolik dobra, mám právo chtít slušnost a úctu, v urážkách se žít nedá, míní herečka. Vadí jí, když lidé, kteří třeba nezažili minulý režim, hodnotí chování druhých. Ona prý nikdy nikomu neublížila, i když mohla, a má svědomí čisté. Na svém životě by nic neměnila. V rozhovoru se slzami v očích krátce vzpomíná na otce, pro celou rodinu prý bylo zadostiučiněním, když získal osvědčení o účasti na protikomunistickém odboji.

Video se připravuje ...
Jiřina Bohdalová oslavila 90 na Primě: Účet ještě neuzavírám, pořád jedu dál!VIDEO Petr Macek, Aleš Brunclík

Která role byla pro Jiřinu Bohdalovou nejdůležitější? Jak vzpomíná na dobu komunismu? Co jí mrzí a vadí na dnešku? Jak se dívá na české čelní politiky? Proč nemají novináři smysl pro humor? A přemýšlí nad smrtí?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.