Video placeholde

Eliška Křenková: Sebevražda hodně blízké osoby mi změnila život. Nahota mi není příjemná, vadí mi PR přes prsa

Českého lva jsem si zasloužila, pro moji kariéru to byl zlom, říká herečka Eliška Křenková, která se teď připravuje na roli v rámci Shakespearovských slavností. Poslední rok pro ni byl hodně těžký, ale nechce se prý příliš litovat, protože ví, že řada lidí je na tom daleko hůř. Ve velmi otevřeném rozhovoru mluví o zkušenosti se smrtí nejbližšího člověka, o nahotě i o tom, jestli občas bere role pro peníze.

Eliška Křenková poprvé promluvila o jen 2 a půl roku staré tragické události, kdy spáchala sebevraždu jedna z pro ni nejbližších osob. Říká, že jí to změnilo život a hodnoty, že se na svět dívá jinak. Je vděčná, že se jí to podařilo utajit před médii, protože vyrovnávat se se smrtí a zároveň být pod tlakem novinářů by bylo hodně těžké. Křenková se obecně snaží udržet si své soukromí, o mediální zájem a slávu prý nestojí.

Nevadí mi být nahá ve filmu, když to má smysl, říká Křenková. Není jí ale příjemné, když se to pak probírá v bulváru, a nechce, aby se přes její nahotu filmy propagovaly. Právě tak se prý občas filmové produkce chovají a ona se i podle toho rozhoduje, jaké role vezme. Zároveň chápe zájem, protože nahé ženské tělo je podle ní prostě obrazově hezčí než to mužské.

Křenková v rozhovoru popisuje, jak přemýšlí nad rolemi. Ty ploché a jednoduché ji příliš nebaví, zároveň ale občas prostě musí brát role třeba v komediích pro peníze. Pak může točit filmy, které pro ni znamenají víc, třeba právě s Olmem Omerzu. Finanční stránka je něco, co řeší už dlouho. Jednu dobu dokonce chtěla s herectvím přestat, když neměla úspěch s hledáním rolí. Pak se ale vše zlomilo.

Jak společná role v inscenaci Amerikánka ohrozila přátelství Elišky Křenkové s Terezou Ramba? Čím je pro její herectví důležitý pohyb? Proč si myslí, že Český lev, kterého získala, byl zasloužený? A co plánuje dál?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>