nahoru

Ruiny, požár a totální zkáza: Unikátní snímky ukazují San Francisco po zničujícím zemětřesení v roce 1906

pos11. června 2018 • 16:30
Ruiny, požár a totální zkáza: Unikátní snímky ukazují San Francisco po zničujícím zemětřesení v roce 1906
foto: Flickr

Je středa 18. dubna 1906, kalifornské pobřeží se probouzí do nového jarního dne. V 5 hodin a 12 minut ráno místního času udeří na město extrémně silné zemětřesení. Magnitudo se pohybuje v rozmezí od 7,1 do 9,3 stupně. Otřesy a následné požáry si vyžádají přes 3000 obětí.

Zemětřesení, které v roce 1906 udeřilo na San Francisco, mělo epicentrum asi 3 km západně od města. Jeho intenzita byla tak silná, že bylo zaznamenáno až ve vnitrozemské Nevadě.

Jiná tvář války ve Vietnamu: Úchvatné snímky Saigonu před pádem do rukou komunistů

V důsledku těžkých otřesů se přímo ve městě zbortily tisíce domů. Další tisíce staveb zničily následné požáry, které se nedařilo uhasit po několik dní. Odhaduje se, že katastrofa a její bezprostřední důsledky zničily 80 procent domů a infrastruktury ve městě. Dodnes je zemětřesení z roku 1906 považováno za jednu z nejničivějších přírodních katastrof v dějinách USA.

Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…

Následující snímky se dostaly do městské veřejné knihovny v San Francisku v roce 1975, kdo je jejich autorem není známo. Ničivou sílu živelné katastrofy však ukazují v plném rozsahu, podívejte se do galerie:

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující
Děti k pronájmu: Zrůdný průmysl indických sirotčinců vydělává na turistech

 

posSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,720
28,540
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější