Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující | Reflex.cz
nahoru

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující

pos11. dubna 2019 • 12:10
Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující
foto: Flickr / uFunk

Na zadním sedadle taxíku se může odehrát spousta pozoruhodných věcí. Lidé si taxi chytají cestou do nebo z práce, když pospíchají na schůzku nebo se rozjíždějí strávit divokou noc v ruchu velkoměsta. A svědkem je pouze řidič.

Ryan Weideman se do New Yorku přistěhoval v 80. letech minulého století, aby se zde věnoval svému snu – stát se profesionálním fotografem. Jelikož však je potřeba platit také účty, musel ze začátku vzít zavděk zaměstnáním taxikáře. Přesto se i při projíždění městem fotografování věnoval.

Pomocí gumových pásků připevnil svůj fotoaparát pod taxametr a začal fotit své cestující. Během víkendových nocí, kdy není ve městě tak velký provoz, jezdil ulicemi New Yorku a každého, koho nabral do svého vozu, zaznamenal.

Sex, drogy a slzy: Podívejte se na běžný den v životě luxusní prostitutky

„V taxíku jsem se setkával s lidmi z celého světa. Setkával jsem se s těmi, kteří New Yorkem jen projedou, i s těmi, kteří jsou jeho nedílnou aurou,“ uvedl Weideman ve své knize In My Taxi: New York After Hours, jež ukázala deset let jeho focení za volantem.

Podívejte se do galerie na jedinečně zachycenou atmosféru newyorské ulice v 80. a 90. letech minulého století:

Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků
Život uvnitř nevěstince v Bangladéši? Peklo zachyceno na silných snímcích
New York vypadal v 70. letech na některých místech hrozivě, pak se jej podařilo…


Blíží se prezidentské volby 2018. Kdo z devíti kandidátů na prezidenta zvítězí? Sledujte volební speciály s komentáři i okamžitými online výsledky. První kolo prezidentské volby 2018 se bude konat už 12.  a 13. ledna. Pokud žádný kandidát nezíská dostatečnou převahu, druhé kolo prezidentských voleb 2018 se uskuteční o dva týdny později, 26. a 27. ledna.

pos


Klíčová slova: USA, taxi, New York, fotogalerie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější