nahoru

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující

-red- 27. září 2021 • 18:20
Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující
foto: Flickr / uFunk

Na zadním sedadle taxíku se může odehrát spousta pozoruhodných věcí. Lidé si taxi chytají cestou do nebo z práce, když pospíchají na schůzku nebo se rozjíždějí strávit divokou noc v ruchu velkoměsta. A svědkem je pouze řidič.

Ryan Weideman se do New Yorku přistěhoval v 80. letech minulého století, aby se zde věnoval svému snu – stát se profesionálním fotografem. Jelikož však je potřeba platit také účty, musel ze začátku vzít zavděk zaměstnáním taxikáře. Přesto se i při projíždění městem fotografování věnoval.

Pomocí gumových pásků připevnil svůj fotoaparát pod taxametr a začal fotit své cestující. Během víkendových nocí, kdy není ve městě tak velký provoz, jezdil ulicemi New Yorku a každého, koho nabral do svého vozu, zaznamenal.

„V taxíku jsem se setkával s lidmi z celého světa. Setkával jsem se s těmi, kteří New Yorkem jen projedou, i s těmi, kteří jsou jeho nedílnou aurou,“ uvedl Weideman ve své knize In My Taxi: New York After Hours, jež ukázala deset let jeho focení za volantem.

Podívejte se do galerie na jedinečně zachycenou atmosféru newyorské ulice v 80. a 90. letech minulého století:


Blíží se prezidentské volby 2018. Kdo z devíti kandidátů na prezidenta zvítězí? Sledujte volební speciály s komentáři i okamžitými online výsledky. První kolo prezidentské volby 2018 se bude konat už 12.  a 13. ledna. Pokud žádný kandidát nezíská dostatečnou převahu, druhé kolo prezidentských voleb 2018 se uskuteční o dva týdny později, 26. a 27. ledna.

-red-


Klíčová slova: fotogalerie, USA, New York, taxiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.