nahoru

Jiná tvář války ve Vietnamu: Úchvatné snímky Saigonu před pádem do rukou komunistů

-red- 18. listopadu 2022 • 18:20
Jiná tvář války ve Vietnamu: Úchvatné snímky Saigonu před pádem do rukou komunistů
foto: Vintag.es

Válka ve Vietnamu smutně proslula velkými a často zbytečnými krveprolitími a to na obou stranách konfliktu. Ne všude se však po celou dobu války bojovalo. Do hlavního města Jižního Vietnamu se boje dostaly až na konci války. Následující snímky skvěle dokumentují běžný život Saigonu před tím, než padl do rukou Vietkongu.

V 60. a první půlce 70. let minulého století byl Saigon hlavním opěrným bodem, odkud chtěli Američané zastavit lavinovité šíření komunismu v jihovýchodní Asii. Před vypuknutím bojů a pádem do rukou severovietnamských vojáků byl Saigon běžným městem plným energie.

Válka se zde projevovala pouze větším počtem amerických vojáků v ulicích, ale hlavně velkým množstvím uprchlíků ze severu. Tyto připomínky bojů však ani trochu nenarušovaly chod města, které i nadále žilo svým normálním životem. To se mělo změnit až později…

Z následujících snímků skutečně nečiší pocit krvavé a dlouhé války, která se odehrává v celé zemi. Jak probíhal běžný život v Saigonu, se podívejte do galerie:

-red-


Klíčová slova: válka, fotogalerie, Vietnam, Saigon


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.