nahoru

Sport, jak ho neznáte: Podívejte se na fascinující koláže sportovišť plných radosti z pohybu

Johana Kudrnová 27. dubna 2018 • 15:40
Sport, jak ho neznáte: Podívejte se na fascinující koláže sportovišť plných radosti z pohybu
foto: Instragram / Pelle Cass

Americký fotograf Pelle Cass představil v uměleckém muzeu v Novém Mexiku výstavu svých neobvyklých koláží. Zachycuje na nich sport jinak, než ho známe. Fotografie zobrazující vypětí sil špičkových sportovců, momenty radosti z výhry nebo smutku z prohry podle něj dostatečně nevyjadřují pocity, které si ze sportovních klání odnáší běžný divák.

„Lidské oko nikdy nevidí zamrzlý okamžik, který je později zachycen na snímcích,“ říká Pelle Cass. „Po hokejovém utkání ve vás zůstanou smíšené pocity, množství barev, obrazů a emocí s nimi spjatých.“ A právě s nimi se fotograf snaží na svých kolážích pracovat.

Snímky jsou výsledkem mnohohodinové práce, při které na sebe Cass skládá stovky fotografií, které předtím pořídil na sportovišti z jednoho místa v průběhu mnoha hodin. Výsledkem jsou působivé obrázky zachycující sportovce v různých fázích pohybu.

Ve vzduchu létají desítky basketbalových míčů. Na ledě směrem k fotoaparátu bruslí alespoň deset mužstev naráz. Obzvláště uhrančivé jsou pak záběry ženských skoků do vody. Přítomnost americké vlajky na většině snímků dodává projektu „Zaplněná pole“ patriotickou příchuť. Také proto bude mít Cass se svou výstavou v Americe pravděpodobně úspěch.

Na fotografie se můžete podívat v galerii:Klíčová slova: fotogalerie, koláže, sportDiskuse ke článku