nahoru

Sport, jak ho neznáte: Podívejte se na fascinující koláže sportovišť plných radosti z pohybu

Johana Kudrnová27. dubna 2018 • 15:40
Sport, jak ho neznáte: Podívejte se na fascinující koláže sportovišť plných radosti z pohybu
foto: Instragram / Pelle Cass

Americký fotograf Pelle Cass představil v uměleckém muzeu v Novém Mexiku výstavu svých neobvyklých koláží. Zachycuje na nich sport jinak, než ho známe. Fotografie zobrazující vypětí sil špičkových sportovců, momenty radosti z výhry nebo smutku z prohry podle něj dostatečně nevyjadřují pocity, které si ze sportovních klání odnáší běžný divák.

„Lidské oko nikdy nevidí zamrzlý okamžik, který je později zachycen na snímcích,“ říká Pelle Cass. „Po hokejovém utkání ve vás zůstanou smíšené pocity, množství barev, obrazů a emocí s nimi spjatých.“ A právě s nimi se fotograf snaží na svých kolážích pracovat.

Snímky jsou výsledkem mnohohodinové práce, při které na sebe Cass skládá stovky fotografií, které předtím pořídil na sportovišti z jednoho místa v průběhu mnoha hodin. Výsledkem jsou působivé obrázky zachycující sportovce v různých fázích pohybu.

Pozůstatky sovětského impéria: Fotografie tajných základen, které na mapě nenajdete

Ve vzduchu létají desítky basketbalových míčů. Na ledě směrem k fotoaparátu bruslí alespoň deset mužstev naráz. Obzvláště uhrančivé jsou pak záběry ženských skoků do vody. Přítomnost americké vlajky na většině snímků dodává projektu „Zaplněná pole“ patriotickou příchuť. Také proto bude mít Cass se svou výstavou v Americe pravděpodobně úspěch.

Na fotografie se můžete podívat v galerii:

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující
Tak jde čas s americkým snem: Fotografka zachytila, jak se za 20 let proměnila střední…
Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podnikůKlíčová slova: fotogalerie, koláže, sportDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,540
29,480
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější