nahoru

Tak jde čas s americkým snem: Fotografka zachytila, jak se za 20 let proměnila střední třída v USA

Johana Kudrnová5. dubna 2018 • 15:50
Tak jde čas s americkým snem: Fotografka zachytila, jak se za 20 let proměnila střední třída v USA
foto: https://www.instagram.com/bethyarnelleedwards

Fotografka Beth Edwardsová začala na svém časosběrném projektu pracovat v roce 1997 ve městě San Carlos v Kalifornii. Chtěla zachytit, co pro Američany znamená středostavovský život, který ji samotnou tehdy neuspokojoval a setrvávání v něm jí připadalo ubíjející. Po dvaceti letech se ke svým dávným hrdinům vrátila.

Snímky mají velkou výpovědní hodnotu především díky tomu, že Beth Edwardsovou s protagonisty pojí úzký přátelský vztah. Kontakt s nimi na dálku udržovala po léta. Věří proto, že fotografie jsou cenným výpovědním materiálem nejen o zachycených jedincích a rodinách, ale také o rutině, zvycích, nadějích, snech i obavách americké střední třídy obecně.

Neřestná Paříž: Jedinečný pohled do čtvrti červených luceren kolem známého kabaretu…

Největším poznáním pro ni po dvaceti letech bylo, že si všechny rodiny zachovaly stejnou životní úroveň, pokud se jim ještě nezvýšila. Pokud by tak bylo možné považovat projekt za malý sociologický průzkum, závěrem by bylo nutné konstatovat, že střední třída je v Americe nezvykle stabilní demografickou skupinou. „Jsou podle mě opravdu požehnaní,“ říká autorka fotografií.

Na to, zda se naplnil jejich americký sen a zda si své místo na slunci udrželi, se můžete podívat ve fotogalerii:

Mladý Stephen Hawking: Téměř neznámé fotografie z dětství geniálního fyzika. Podívejte se
Dospívající Sophia Lorenová: Málo známé snímky slavné herečky, když byla ještě teenager
Zničíme planetu Zemi docela? Alarmující fotografie napovídají, že to může být brzyKlíčová slova: USA, fotogalerie, bydlení, rodina


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,730
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější