Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) pohořel u tabule v pořadu TV Prima.

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) pohořel u tabule v pořadu TV Prima. Zdroj: Reprofoto twitter/TV Prima

Internet se baví na účet Andreje Babiše
Internet se baví na účet Andreje Babiše
Internet se baví na účet Andreje Babiše
Internet se baví na účet Andreje Babiše
19
Fotogalerie

Děti, které Babišovi pokládaly záludné otázky, vyšetřuje finanční úřad a některé odjely na Vánoce na Krym

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš v pořadu K tabuli, kde mu děti pokládaly záludné otázky, nepředvedl zrovna oslnivý výkon. Neznal nejznámější dílo Jaroslava Haška, mezi planety Sluneční soustavy zařadil Měsíc a Slunce nebo například dětem prozradil, že krávy vyrábí mléko v žaludku.

Omezený všeobecný přehled svaluje Andrej Babiš na svůj marketingový tým, který nebyl schopen dětem dodat předem schválené otázky, na které by Andrej Babiš znal odpovědi, popřípadě si je alespoň napsal na tahák.

„Je to selhání jednotlivce. Můj tým tentokrát zaváhal. Člověk, který mi měl dodat odpovědi, je nedodal a takhle to dopadlo. Já přeci nemůžu vědět všechno. Já jsem manažer, a ne encyklopedie. Já vím, jak převzít podnik, jak řídit stát jako firmu, jak mám vědět, jaké jsou planety ve Sluneční soustavě? Já ani nevím, co to je Sluneční soustava. To je naprostý amatérismus,“ vztekal se Andrej Babiš směrem ke svému týmu.

„Ty děti byly nastrčené. Celý pořad byl vykonstruovaný. Co vím, tak ty děti, které pokládaly otázky, byly napojené na pětikoalici a na generála Pavla. Byla to kampaň,“ zuřil Babiš.

Pořad K tabuli nedopadl dobře nejen pro Andreje Babiše, ale i pro děti, co mu pokládaly otázky.

Podle informací jen pár hodin po odvysílání pořadu začal děti vyšetřovat finanční úřad.

„Byli tady lidi z finančáku. Byly nepříjemní a dožadovali se, abychom jim předložili seznam majetku naší dcery. Taky chtěli vidět všechny její příjmy. Holka si při studiu přivydělává v supermarketu, kde plní regály. Samozřejmě, že chtěli vidět všechny její doklady o příjmech.

Doklady měla v pořádku. Problém byl, když finančák zjistil, že nedaní své kapesné. Dáváme dceři měsíčně tisíc korun za pomoc v domácnosti. Kontrola z finančáku odhalila, že toto kapesné dcera řádně nezdanila, takže jí prý hrozí pokuta,“ postěžoval si pan Aleš, otec jedné z dívek, která Babišovi položila záludnou otázku a na kterou přišla kontrola z finančního úřadu.

Kontroly z finančního úřadu však nejsou to jediné, s čím se děti z pořadu potýkají. Jak se totiž ukázalo, některé děti stráví následující Vánoční svátky na Krymu.

„Přišel nám dopis z Protopopov agency, který vyzývá našeho syna, aby se sbalil, že při nejbližší příležitosti pojede na zájezd na Krym. Ze začátku jsme tomu nevěnovali pozornost, když pro něho jednoho rána přišli lidé z agentury a i přes naše protesty syna odvezli na Krym na prázdniny. Prý nám ho po Novém roce vrátí. Nevím, co si o tom mám myslet. Nerada bych vyvozovala mylné závěry, ale mám pocit, že se synovi pan Babiš mstí za záludnou otázku, kterou mu položil,“ myslí si paní Kateřina, matka jednoho z chlapců, který se zúčastnil natáčení s Andrejem Babišem.

Andrej Babiš toto podezření považuje za kampaň proti němu a prozradil, že děti z pořadu odjely na Krym na vlastní žádost na dovolenou a že on s tím nemá nic společného.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Blížící se prezidentské volby jsou ovšem skutečností.

Video placeholde
Kandidáti na prezidenta: Andrej Babiš • Videohub

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>