Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek a Adam Vojtěch

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek a Adam Vojtěch Zdroj: ČTK/Kamaryt Michal

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová na tiskové konferenci (27.7.2020)
Šéf ÚZIS Ladislav Dušek a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Šéf ÚZIS Ladislav Dušek a Roman Prymula
Roman Prymula po převzetí státního vyznamenání
Předávání státních vyznamenání: Roman Prymula (7.3.2022)
12
Fotogalerie

Covid nabírá na síle. Vláda povolala zpět Duška s Prymulou a poslala speciál do Finska pro Vojtěcha

Podle aktuálních informací stojíme na prahu letní vlny covidu a z toho důvodu vláda pod vedením Petra Fialy povolává zpět tři covidové mušketýry a skvělou partu – Ladislava Duška, Romana Prymulu a bývalého minstra zdravotnictví a marketingovou tvář covidu Adama Vojtěcha. 

Ladislav Dušek po skončení poslední vlny covidu odešel na odpočinek. Ve svém srubu v horách štípal dříví, lovil medvědy a krmil koloušky. Teď byl ale znovu povolán do zbraně, aby spolu s ostatními ze svého anticovidového komanda krotil epidemii. 

„Pověsil jsem covid na hřebík a odešel na odpočinek do hor. Myslel jsem, že už mě nebude třeba. Měl jsem za to, že to případně po mně někdo převezme, ale včera mi volal pan Fiala a osobně mě poprosil, abych se vrátil. Nechtělo se mi, ale má vlast mě potřebuje. Když jste jediný, kdo může něco udělat, musíte to udělat. Vracím se tedy zpět ještě na jednu poslední misi,“ prohlásil na tiskové konferenci Ladislav Dušek v bílé rozepnuté košili, zpod které se mu draly ven vyrýsované prsní a břišní svaly. 

Stejně jako Ladislav Dušek i Roman Prymula ohlásil velký comebeck. 

„Mohl bych si užívat zaslouženého majetku, ale když mi pan Fiala volal, že jsem opět potřeba, neváhal jsem ani minutu. V době krize vím, kde je mé místo. Tu křivku zploštím tak, že na to v životě nezapomene,“ holedbal se Roman Prymula na téže tiskové konferenci, kde byl spolu s Duškem premiérem představen jako staronové posily.

Po představení oba dva borci před zraky novinářů přezvali týmové dresy se svými čísly a oblékly si je. 

Vojtěch dělá Zagorku

Poslední antocovidový mušketýr Adam Vojtěch na tiskové konferenci nebyl. 

„Vojtěch dělá Zagorku, ale nebojte. Už jsme pro něho vyslali vládní speciál s vyjednávacím týmem a věřím, že se nám ho v řádu dnů podaří podepsat,“ uklidňoval přítomné novináře Petr Fiala. 

Podle dostupných informací je Adam Vojtěch ve Finsku spokojený a vrátit se nehodlá. 

„Já vím, že mě má zem potřebuje, ale to Finsko také. Jsem tu nenahraditelný. Cítíme to tu tak nějak všichni. Finsko potřebuje Vojtěcha jako sůl, přes to nejede vlak. Já se obávám, že se budete muset smířit s tím, že letní covidovou vlnu s vámi neabsolvuju. Věřím, ale že s Duškem a Prymulou to zvládnete. Já jsem sice hodně důležitý, ale mé místo je nyní tady. Co by si Finsko počalo, kdyby až přijde covidová vlna sem, bych tu nebyl? To nehodlám riskovat,“ vzkázal Adam Vojtěch z Finska do Čech přes média. 

Vypadá to, že v letní covidové vlně se budeme muset obejít bez Adama Vojtěcha, což je značná škoda. Nicméně není třeba věšet hlavu. Za prvé, ještě je tu pořád šance, že vyjednávací tým Vojtěcha přemluví a podepíše ho a za druhé, i když se letní covidové vlny nezúčastní, není vyloučeno, že na podzimní covidovou vlnu přijede. Jaký by to totiž byl covid bez Adama Vojtěcha? 

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je, že leteckou dopravu drtí zpoždění a nedostatek personálu. Což je další věc, která by mohla případný návrat Adama Vojtěcha zkomplikovat.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>