Lék proti parazitům ivermektin: Opravdu dokáže pomoci s covidem?

Lék proti parazitům ivermektin: Opravdu dokáže pomoci s covidem? Zdroj: Profimedia.cz

Při nákaze se i v obličeji postupně objevují flíčky, pupínky, puchýřky a strupy.
Opičí neštovice.
Opičí neštovice.
Opičí neštovice.
Opičí neštovice.
11
Fotogalerie

Ivermektin se vrací! Je to vedle urinoterapie jediný lék na opičí neštovice, tvrdí odborníci z Facebooku

Odčervovací prostředek pro koně v posledních dnech zažívá svou renesanci. Po neoddiskutovatelném úspěchu v těch největších vlnách covidu, kdy jeho uživatelé tvrdili, že po jeho užití nemají žádné hlístice, přichází znovu jeho čas.

Ačkoliv opičí neštovice, které se v poslední době začaly objevovat všude po světě, podle odborníků nemají potenciál na pandemii, jako tomu bylo u covidu, lidé nechtějí nechat nic náhodě a jsou připraveni. Zázračný lék Ivermektin tak v lékárnách opět došel. Lidé ho vykoupili.

„Zase tu máme další nemoc s cílem rozvrátit světový řád a udělat z lidí nemyslící otroky a znovu musíme použít selský rozum, protože medicína nám nepomůže. Opičí neštovice nejsou nic hezkého a podle rádoby odborníků s medicínskými diplomy na ně neexistuje lék. To je samozřejmě lež. Lék existuje, ale oni nám ho tají.

Co už ale nedokázali utajit, jsou zázračné účinky urinoterapie. Pokud má člověk podezření na opičí neštovice, stačí třikrát denně pít moč. Nejlepší je panenská moč, ale ve výsledku stačí i ta vlastní. Já osobně jsem měla před týdnem po těle pupínky, takže jsem pila týden svou moč a nyní už pupínky nemám. Jenom krev ve stolici, ale to je malá daň za zdraví.

Nicméně samotná urinoterapie, byť je velmi účinná, nemusí být mnohým lidem po chuti. Pro ty, kdo nechtějí pít moč anebo se jim z moči zvedá žaludek, doporučuju ivermektin. Ten se osvědčil u covidu, takže se osvědčí i u opičích neštovic,“ domnívá se paní Dagmar Krátká, zakladatelka facebookové skupiny „Léčíme se tělním odpadem“, která vedle pití moči doporučuje jako léčbu i prevenci opičích neštovic právě odčervovací lék pro koně.

Sama je vášnivou uživatelkou tohoto veterinárního přípravku a tvrdí, že je přímo zázračný.

„Samozřejmě, že Ivermektin užívám preventivně již několik měsíců. Za tu dobu jsem nejen neměla covid, ale ani opičí neštovice. Sice si občas před spaním samovolně zařehtám a mám pořád chuť na obrok, ale to je jen malá daň za mé zdraví,“ tvrdí paní Dagmar, která na rozhovor dorazila přímo z dostihových závodů, kde závodila jako plnokrevná klisna.

Paní Dagmar není sama, kdo pro léčbu i prevenci opičích neštovic užívá pravidelně Ivermektin. Stále více a více lidí zařazuje toto antiparazitikum do své domácí lékárničky.

„Já používám Ivermektin místo Ibuprofenu. Jakmile mě třeba bolí hlava nebo zub, loupnu jeden Ivermektin a je klid,“ vypráví pan Antonín Švihlík z Brandýse nad Labem.

Nadužívání Ivermektinu však může způsobit řadu problémů. Od loňské první vlny Ivermektinu stoupl počet lidí, kteří jsou na něm závislí z předchozí nuly na nynějších několik desítek tisíc, což začíná být problém.

Navíc se několik jeho uživatelů prokazatelně proměnilo v koně. Děti potom v poníky. Jsou hlášeny i případy oslů.

Odborníci tak varují nejen před nadužíváním Ivermektinu, ale i před jeho užíváním. „Nebuďte kreténi a nežerte to. Je to pro koně,“ varuje například ministr zdravotnictví na krabičce Ivermektinu.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Máme se ale opičích neštovic opravdu bát?

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

 

Video placeholde
První případ opičích neštovic v Česku. Jak se chránit? • Videohub