Expremiér Andrej Babiš (ANO) ve svém obytném voze.

Expremiér Andrej Babiš (ANO) ve svém obytném voze. Zdroj: reprofoto Facebook Andrej Babiš

Expremiér Andrej Babiš (ANO) tasil v kampani obytňák a koláčky
Expremiér Andrej Babiš (ANO) tasil v kampani obytňák a koláčky
Expremiér Andrej Babiš (ANO) tasil v kampani obytňák a koláčky
Expremiér Andrej Babiš (ANO) tasil v kampani obytňák a koláčky
19
Fotogalerie

Babiš ohlásí svou kandidaturu na prezidenta až podle toho, jak dopadnou prezidentské volby

Poslanec Andrej Babiš, který aktuálně bydlí v obytném voze, jelikož ho Monika vyrazila z domu, a který je jedním z favoritů blížících se prezidentských voleb, s ohlášením své kandidatury váhá. Ačkoliv by se mohlo zdát, že vede zarputilou prezidentskou kampaň, opak je pravdou a ve svém obytném voze objíždí republiku prostě proto, že nemá kam jít.

„Já žádnou kampaň nevedu. To, že jezdím v obytném voze po republice a setkávám se s lidmi, je dáno tím, že aktuálně procházíme se ženou menší krizí a dáváme si od sebe pauzu. V obytném voze mi je dobře. Jezdím po republice, mám vítr ve vlasech a setkávám se s fanoušky. To nemá s předvolební kampaní na prezidentské volby nic společného,“ vysvětloval Andrej Babiš.

Ten navíc ohledně své účasti v prezidentské volbě zasel další zrníčko nejistoty, když řekl, že neohlásí svou případnou kandidaturu v září.

„Já nechci dělat unáhlené závěry. Aktuálně bydlím v autě, takže nemám na kandidaturu pomyšlení. Pokud se ale situace doma uklidní a já vycítím, že to má smysl, budu o tom uvažovat. Samozřejmě, že budu opatrný a rozhodně se nehodlám spálit. Počkám si, až jak to dopadne, a potom případně svou kandidaturu oznámím,“ zamýšlí se Andrej Babiš.

„Nejsem z těch, co by prohrával. Já nikdy neprohrávám, nikdy, ať si to všichni zapamatují. Nejdřív počkám, jak dopadnou prezidentské volby, a až potom ohlásím kandidaturu,“ obeznámil Babiš veřejnost se situací.

Počkat si s kandidaturou až podle toho, jak dopadnou volby, je vesměs unikátní a dosud nevídaná taktika, nad kterou kroutí hlavou nejeden odborník.

„Nemyslím si, že je moudré čekat na oznámení kandidatury až po volbách. Já sice chápu, že pan Babiš má strach z případné prohry, čemuž se takto vyhne, na druhou stranu já tam prostě nevidím žádné jiné klady. Oznámit kandidaturu po volbách se sice na první pohled může jevit bezpečeně, na druhou stranu jsem přesvědčen, že to Babiše v samotných volbách dost poškodí. Přeci jenom pokud nebude kandidovat, nelze očekávat nějaký závratný úspěch,“ myslí politolog Ondřej Vávra.

Jakým způsobem se chce Andrej Babiš účastnit prezidentských voleb bez toho, aniž by kandidoval na prezidenta, doposud Babiš nevysvětlil, nicméně v jeho případě to nemusí být nemožné. U něho je totiž možné všechno.

Je však možné, že kandidaturu ohlásí těsně před volbami. Záležet bude na tom, zda ho Monika pustí zpět domů, anebo bude muset dál žít v obytném voze. Pokud tomu tak bude, jistě bude chtít svou situaci s bydlením nějak řešit a jistě udělá všechno pro to, aby se z obytného vozu mohl přestěhovat na Hrad.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je, že Andrej Babis si s politickým mandátem moc starostí nedělá a radši brázdí ve svém „obytňáku“ česká voličská zákoutí.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Video placeholde
NoviNÁŘEK 20: Je kampaň Andreje Babiše jako toluen? ANO, je • Reflex.cz