nahoru

Dva útočníci ve Francii zabili jednu osobu, dalších devět zranili. Jeden se po zatčení přihlásil k ISIS

-bam- 31. srpna 2019 • 19:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Dva muži, jeden z nich ozbrojený nožem, dnes odpoledne ve městě Villeurbanne u Lyonu zabili jednoho člověka a dalších devět lidí zranili, z toho tři vážně. Jeden z útočníků byl zadržen, po druhém se intenzivně pátrá. Další podrobnosti o incidentu zatím nejsou k dispozici, uvedla agentura AFP. Rovněž není jasný motiv činu.

V okolí stanice metra Laurent-Bonnevay vypukla po útoku panika, popsal francouzský list Le Parisien. Podle světových tiskových agentur byl zadržen útočník, který kolemjdoucí napadl nožem, druhý muž vyzbrojený podle všeho ostrým kuchyňským náčiním policii stále uniká.

Jak agentura AFP poznamenala, při explozi výbušniny v centru Lyonu letos v květnu utrpělo lehká zranění 13 lidí. Za útokem tehdy stál čtyřiadvacetiletý muž původem z Alžírska, který vyšetřovatelům po svém zadržení řekl, že přísahal věrnost teroristické organizaci Islámský stát.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.