nahoru

Masový vrah z Daytonu vraždil v masce a neprůstřelné vestě. Měl sklony k násilí a zabíjení, uvedla FBI

ČTK 7. srpna 2019 • 11:00
Masový vrah z Daytonu vraždil v masce a neprůstřelné vestě. Měl sklony k násilí a zabíjení, uvedla FBI
foto: Reuters

Vrah z ohijského Daytonu, který o víkendu zastřelil devět lidí včetně své sestry, projevoval sklony k masovému zabíjení a zájem o násilné ideologie. Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekl agent FBI Todd Wickerham, šéf kriminální služebny v Cincinnati. Vyšetřovatelé zkoumají, jaké konkrétní ideologie čtyřiadvacetiletý Connor Betts vyznával, zda měl komplice a proč zabíjel právě v Daytonu.

Wickerham novinářům neřekl, že by policie vyšetřovala střelbu jako vnitrostátní terorismus, jako v případě prakticky souběžné masové vraždy v texaském El Pasu. Bettse, který vraždil v masce a neprůstřelné vestě, nikdy předtím agenti FBI nesledovali. Jaký motiv ho k činu dohnal, Wickerham novinářům nesdělil.

Podle dřívějších svědectví Bettsových spolužáků byl mladík posedlý „temnými myšlenkami“ a podle svého přesvědčení trpěl psychickou poruchou. Zprávy o jeho chování jsou ale rozporuplné, někteří o něm hovoří jako o milém a přátelském chlapci. Jiní si stěžují, že zastrašoval a ohrožoval spolužáky.

Trestní rejstřík má Betts čistý, žádného přečinu se nedopustil ani jako nezletilý. Podle policistů neexistoval žádný důvod, proč by se legálně nemohl dostat ke střelným zbraním. Své oběti zastřelil puškou AR-15.

ČTK


Klíčová slova: FBI, USA, vrah, střelec, zločinDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře