nahoru

Střelba v Ohiu si vyžádala devět mrtvých a nejméně 16 zraněných

4. srpna 2019 • 10:50
Střelba v Ohiu začala nedlouho po masakru v El Pasu (4. 8. 2019)
Střelba v Ohiu začala nedlouho po masakru v El Pasu (4. 8. 2019)
• foto: 
Reprofoto Twitter / @TheTrueBoricua

Devět mrtvých a 16 zraněných si vyžádala dnešní střelba ve městě Dayton v americkém státě Ohio. Útočník je po smrti. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP. Podle zpravodajského webu BBC neznámý střelec kolem 01:00 místního času (07:00 SELČ) střílel před barem. Nejnovější tragédie se stala několik hodin poté, co útočník v obchodním domě v texaském El Pasu zastřelil 20 lidí a více než dvě desítky dalších zranil.

Policie požádala svědky incidentu, aby jí kontaktovali. Na sociálních sítích se objevilo video, na němž lidé prchají ulicí, kterou se ozývají desítky výstřelů.

Jae Williams v rozhovoru s BBC řekl, že byl na nedalekém rapovém koncertu, když dostal pokyn k evakuaci. " Byl jsem šokován. Všichni jsme se evakuovali rychle a bezpečně. Řekli nám, abychom se vyhnuli čtvrti Oregon... Když jsem jel okolo, viděl jsem hodně policistů a sanitek," doplnil. Na místo kromě záchranářů podle BBC přijeli také agenti FBI.Klíčová slova: zbraně, střelba, USA, zprávy, OhioDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.