nahoru

Sesuv útesu na populární kalifornské pláži stál tři lidské životy

ČTK3. srpna 2019 • 11:50
Sesuv útesu na populární kalifornské pláži stál tři lidské životy
foto: ČTK

Tři lidské životy si vyžádal v pátek místního času sesuv útesu na oblíbenou pláž u kalifornského San Diega. Tuny pískovce se zřítily na prostor plný lidí, na místě zahynula jedna žena a dva další lidé podlehli později zraněním v nemocnici. Hospitalizován musel být další zraněný, jeden člověk s lehčími zraněními byl ošetřen na místě, oznámilo v prohlášení vedení města.

Zhruba devět metrů dlouhý kus útesu se zřítil na pláž Grandview u města Encinitas severně od San Diega, oblíbenou především surfaři. Televize KNSD přinesla z helikoptéry záběry na plážová lehátka, ručníky, surfová prkna a hračky rozmetané po písku.

Nezasažení rekreanti a plavčíci z blízké pozorovací plošiny se pustili do prohrabování velké kupy pískovce ve snaze vyprostit zpod ní oběti.

"Viděl jsem plavčíky a dobrovolníky horečně vyprošťovat lidi," řekl listu Sand Diego Union-Tribune Jim Pepperdine, který žije blízko místa neštěstí. Řekl, že viděl lidi, jak se snaží oživovat ženu, pak bylo její tělo přikryto.

Jména ani věk obětí a zraněných nebyly zatím zveřejněny. Podle úřadů citovaných agenturou AP šlo ale ve všech případech o dospělé. Na místo neštěstí byli přivezeni speciálně vycvičení psi. Do pozdních pátečních hodin (místního času) ale nebyly objeveny žádné další oběti.

Pláž je dostupná po dřevěných schodech z parkoviště nad útesem. Domům stojícím na jeho vrcholu nehrozí žádné nebezpečí, řekl šéf požárního sboru města Encinitas Mike Stein.

ČTK


Klíčová slova: kalifornie, USA, pláž, sesuv půdy, zprávyDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější