nahoru

Je to kluk! Vévodkyně Meghan oznámila narození na Instagramu, porodila ráno

ČTK 6. května 2019 • 16:10
Je to kluk! Vévodkyně Meghan oznámila narození na Instagramu, porodila ráno
foto: Profimedia

Osmým pravnoučetem britské královny Alžběty II. a prvním dítětem prince Harryho a jeho manželky Meghan je chlapec. Bývalá americká herečka jej přivedla na svět dnes kolem půl šesté ráno britského času (06:30 SELČ). Meghan a Harry narození královského potomka, který je sedmým v pořadí následníků britského trůnu, oznámili na svém oficiálním instagramovém účtu.

"Je to kluk! Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou přešťastní, že mohou oznámit narození dítěte," znělo oficiální prohlášení královského páru. Pohlaví svého dítěte rodiče předem znát nechtěli, jeho jméno ihned oznámeno nebylo.

"Vévodkyně i děťátko jsou oba zdraví a v pořádku a manželský pár děkuje veřejnosti za sdílené nadšení a podporu v této velmi výjimečné životní chvíli," pokračovalo sdělení na instagramu. Jméno nového královského potomka, který váží necelých 3,3 kilogramu, ihned oznámeno nebylo. Další podrobnosti prý královský dvůr zveřejní v příštích dnech.

"Jsme oba naprosto nadšení," řekl následně před televizními kamerami princ Harry. "Bylo to nádherné, úplně neuvěřitelné. Jsem na svou ženu hrozně pyšný a jako každý otec a rodič, který o svém dítěti říká, že je skvělé, tohle miminko je úplně k zulíbání," dodal.

Nástupnictví na trůn

Potomek prince Harryho a jeho manželky Meghan zaujme sedmé místo v nástupnictví na britský trůn po dědečkovi Charlesovi a bratrovi Harryho Williamovi a jeho potomcích, a po samotném Harrym. Podívejte se na pořadí:

1. Princ Charles, princ z Walesu, syn královny Alžběty II., narozen v roce 1948.

2. Princ William, vévoda z Cambridge, syn prince Charlese, narozen v roce 1982.

3. Princ George z Cambridge, syn prince Williama, narozen v roce 2013.

4. Princezna Charlotte z Cambridge, dcera prince Williama, narozena v roce 2015.

5. Princ Louis, syn prince Williama, narozen v dubnu 2018.

6. Princ Harry, princ z Walesu, syn prince Charlese, narozen v roce 1984.

7. Syn prince Harryho, narozen v květnu 2019.

8. Princ Andrew, vévoda z Yorku, druhý syn královny Alžběty II., narozen v roce 1960.

9. Princezna Beatrice z Yorku, dcera prince Andrewa, narozena v roce 1988.

10. Princezna Eugenie z Yorku, dcera prince Andrewa, narozena v roce 1990.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.