nahoru

Děti prince Harryho a nové vévodkyně Meghan budou také Američané

Daniel Baret28. května 2018 • 15:20
Děti prince Harryho a nové vévodkyně Meghan budou také Američané
foto: Foto ČTK, Twitter, Profimedia.cz, CBS

Meghan, vévodkyně ze Sussexu (předtím známá americká herečka Meghan Markle) bude možná mít v blízké budoucnosti děti s jedním z nejpopulárnějších členů britské panovnické rodiny, princem Harrym. Podle amerických zákonů ale bude muset nadále platit daně i v USA a také děti, které se urozenému páru narodí, budou mít dvojí občanství – britské i americké.

Podle amerického práva se i děti narozené občanům USA v zahraničí automaticky stávají občany Spojených států. Případní potomci prince Harryho a vévodkyně Meghan budou mít proto dvojí občanství – britské i americké. Nic na tom nemění ani jejich svatba, která za pozornosti celého světa proběhla 19. května, ani to, že Meghan bude žít v Británii. Pokud zůstane vévodkyně také občankou USA, bude muset platit ve své vlasti nadále i daně.

Královská svatba odhalila pravou tvář Windsorů. A není to příjemný pohled

Jak upozorňuje Alexander Marino z poradenské firmy Moodys Gartner, Spojené státy jsou v rozvinutém světě jedinou zemí, která ukládá daně založené na občanství. Bez ohledu na to, kde americký občan ve skutečnosti bydlí. Vévodkyně Meghan proto bude muset jako občanka USA dál podávat daňové přiznání v Americe. Musí u toho vyplnit i některé formuláře. Pokud by tak neučinila, čeká ji vysoká pokuta.

Nastane tak pikantní situace. Z důvodu možného dvojího občanství, budou mít v budoucnosti daňové a informační povinnosti vůči USA i děti Harryho a Meghan. Pokud se tedy jejich matka nevzdá amerického občanství. To se ale spíše nedá předpokládat.

Jak vypadá láska: Princ Harry a Meghan Markleová na zásnubních fotografiích
10 nejdražších svateb v historii, stály stovky miliónů korun. Koho trumfne princ Harry…

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,960
22,740
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější