nahoru

Muž na nádraží v Kolíně nad Rýnem několik hodin zadržoval rukojmí. Policie ho zneškodnila

ČTK 15. října 2018 • 17:10
Muž na nádraží v Kolíně nad Rýnem několik hodin zadržoval rukojmí. Policie ho zneškodnila
foto: Reuters

Německá policie dostala "pod kontrolu" muže, který dnes na nádraží v Kolíně nad Rýnem několik hodin zadržoval rukojmí. Při zásahu byl podezřelý těžce zraněn a nyní se jej záchranáři snaží oživit. Žena, kterou zadržoval v nádražní lékárně, je zraněná lehce a je v péči lékařů. Policie na twitteru zároveň uvedla, že akce, kvůli které bylo nádraží zcela uzavřeno, nadále trvá. Cestující i obyvatele města vyzvala, aby se nádraží dál vyhýbali.

Incident podle policejního mluvčího Christopha Schulteho začal ve 12:45 SELČ v lékárně uvnitř nádraží. Policie na místo vyslala podle listu Bild.de zásahovou jednotku se samopaly a uzavřela nádraží i jeho bezprostřední okolí.

Po několika hodinách policisté na twitteru informovali, že pachatel byl při zásahu "velmi těžce zraněn a v současnosti je oživován".

Po celou dobu akce bylo nádraží mimo provoz a dálkové i meziměstské vlaky směřovali na jiné stanice.

Co se přesně v nádražní lékárně odehrálo, zatím není jasné. Některá média uvedla, že se na místě střílelo, policie nicméně sdělila, že takové informace nemá. Agentura DPA informovala o tom, že existují indicie o tom, že se na místě tvořil kouř.

Kolínské nádraží patří mezi největší v Německu a je v těsném sousedství slavné katedrály. Denně jím projede zhruba 1300 vlaků s až 280.000 cestujícími.

ČTK
Diskuse ke článku