Nejnebezpečnějším městem světa je San Pedro Sula v Hondurasu, nejbezpečnější je Abú Zabí v Emirátech | Reflex.cz
nahoru

Nejnebezpečnějším městem světa je San Pedro Sula v Hondurasu, nejbezpečnější je Abú Zabí v Emirátech

Daniel Baret23. září 2018 • 13:20
Abú Zabí
Abú Zabí
• foto: 
scom

San Pedro Sula, druhé největší centrum středoamerického Hondurasu, si pořád drží neslavný primát nejnebezpečnějšího města světa. Je zde vysoký počet vražd, ve městě řádí gangy a je to i prostor pro pašování drog. Podle celosvětové databáze Numbeo, která kriminalitu ve stovkách měst planety sleduje, jsou na tom mimořádně špatně i další sídla Střední a Jižní Ameriky či Jihoafrické republiky. Naopak nejbezpečněji je v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech a dobře je na tom i Praha.

Honduraské město San Pedro Sula je průmyslové centrum, kam se stěhují za prací statisíce lidí z celé země. Někteří z nich se kvůli své neutěšené finanční a společenské situaci ale dávají na cestu zločinu, čehož využívají kriminální gangy a narkobaroni. Situace ve městě se nelepší už mnoho let, navíc Honduras patří k zemím, kde dochází k nejvíce vraždám na počet obyvatel na celém světě.

Poměrně tragická je také situace v hlavním venezuelském městě Caracasu. Venezuela má sice největší známé zásoby ropy, ale socialistická vláda přivedla zemi na pokraj hospodářského krachu, což zvyšuje kriminalitu. Mimořádně nebezpečná jsou pak mnohá města v Jihoafrické republice a Brazílii. Mezi 25 nejnebezpečnějšími městy světa jich letos Numbeo uvádí až dvanáct jen z těchto dvou států. Celkem bylo hodnoceno 338 měst.

Špína, hlad a beznaděj: Imigranti v New Yorku živořili v těch nejhorších podmínkách,…

Zde je 10 nejnebezpečnějších měst světa podle nedávno zveřejněné statistiky:

1.San Pedro Sula, Honduras

2. Caracas, Venezuela

3. Fortaleza, Brazílie

4. Durban, Jižní Afrika

5. Johannesburg, Jižní Afrika

6. Salvador, Brazílie

7. Pretorie, Jižní Afrika

8. Port of Spain, Trinidad a Tobago

9. Rio de Janeiro, Brazílie

10. Porto Alegre, Brazílie

Naopak bezpečně je například ve městech Spojených arabských emirátů, v Kataru a také v mnoha místech Japonska, Kanady či Evropy, konkrétně ve Skandinávii, Rakousku nebo Švýcarsku.

Čínská Šanghaj: Bouřlivě se rozvíjející nový pupek světa na úchvatných fotografiích

Zde je 10 nejbezpečnějších měst světa podle nedávno zveřejněné statistiky:

1.Abú Zabí, Spojené arabské emiráty

2. Dauhá, Katar

3. Ósaka, Japonsko

4. Singapur

5. Basilej, Švýcarsko

6. Quebec, Kanada

7. Tokio, Japonsko

8. Bern, Švýcarsko

9. Mnichov, Německo

10. Irvine (Kalifornia), USA

Podle statistiky Numbeo jsou na tom s bezpečností výborně i Dubaj, turecký Eskişehir, švýcarský Curych, ruský Nižnij Novgorod, dánský Aalborg či tchajwanský Tchaj-pej. české hlavní město Praha je zde označeno za 46. nejbezpečnější město světa, což je považováno za velmi dobrý výsledek.

 

Prasárna a lidská tupost, Babišovo chování je čistá xenofobie, říká Tomáš Sedláček o…
Celosvětové srovnání měst: Společensky nejatraktivnější je Göteborg, Praha je prý jen…

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější