nahoru

Celosvětové srovnání měst: Společensky nejatraktivnější je Göteborg, Praha je prý jen průměr

Daniel Baret 27. února 2017 • 08:00
V Göteborgu jsou příjemní lidé a prý to tam „žije“.
V Göteborgu jsou příjemní lidé a prý to tam „žije“.
• foto: 
Pinterest

O Skandinávcích se někdy hovoří jako o poměrně chladných a odměřených lidech. Podle nové studie o společensky nejatraktivnějších velkých městech světa, která hodnotila atmosféru, otevřenost, toleranci či vztah k přátelům, to ale rozhodně neplatí. V tomto směru je nejlepší švédský Göteborg, druhý Stockholm a šestá Kodaň. Praha se ocitla až v druhé polovině hodnocených měst.

Studii, která hodnotila postoje více než 12 tisíc lidí v 39 různých městech v 29 zemích, zadal web Hostelworld, který se věnuje celosvětově hotelovým službám. Hodnotilo se 10 kategorií, například otevřenost a tolerance obyvatel dotyčných měst vůči ostatním, důvěra v přátele, využívání sociálních sítí nebo jak často chodí lidé do restaurací či za zábavou.

Švédský Göteborg vyhrál ve třech kategoriích. Jeho obyvatelé se rádi baví, nakupují, navštěvují restaurace a ve městě je i hodně kulturních akcí. Prý mají většinou také velmi dobrou náladu. Praha vyhrála v kategorii „důvěra v přátele“. Mezi prvních patnáct měst se ale v hodnocení nedostala, umístila se na 32. místě.

Společensky nejatraktivnější města světa: 

1. Göteborg

2. Stockholm

3. Chicago

4. Boston

5. New York

6. Kodaň

7. Madrid

8. Řím

9. Hamburk

10. Dublin

11. Toronto

12. Sydney

13. Paříž

14. Baltimore

15. VaršavaKlíčová slova: žebříček, města, Praha, srovnáníDiskuse ke článku